Időutazásra hív a legújabb méregdrága iPhone
A limitált szériás készüléknek alaposan megkérik az árát.
2007. január 9. nagy nap volt az Apple életében, és most már jól tudjuk, hogy ez a nap konkrétan az egész mobil iparág jövőjére komoly hatást gyakorolt. Igen, ekkor mutatta be Steve Jobs, az amerikai vállalat azóta elhunyt karizmatikus vezére az első almás logós okostelefont, mely aztán 2007. június 29-én jelent meg a kereskedelmi forgalomban.
Az azóta eltelt időkben több milliárd iPhone talált gazdára világszerte és az Apple legutóbbi idén ősszel rukkolt elő új okostelefonokkal, konkrétan az igen kompakt iPhone 13 minivel, az arany középutas iPhone 13-mal, a fejlett kamerás iPhone 13 Próval és a mindent bele kategóriás iPhone 13 Pro Max-szel.
A mobilok nemesítésével foglalkozó Caviar most arra vállalkozott, hogy vegyítse egymással a legelső és a legfrissebb iPhone-ok életérzését. A manufaktúra nemes egyszerűséggel iPhone 2G nevet viselő újdonsága nem más, mint egy vadonatúj iPhone, mely hangulatában a legelső iPhone-ra utal vissza.
A repülőgépgyártás során használt erősített alumínium készülékház gravírozott díszítése a telefon belsejében lévő elektronikát varázsolja a szemünk elé, a hátlap közepén pedig egy iPhone 2G alaplap darabka található, természetesen szigetelt, a külső behatásoknak ellenálló formában. Mindezt megkoronázandó, az alsó titán felületen Steve Jobs aláírása vehető szemügyre.
A mindössze 19 példányban gyártandó exkluzív széria legolcsóbb darabját 6990 dollárból (2,24 millió forint) lehet megúszni, ennyibe kerül ugyanis a 128 GB-os iPhone 13 Próra épülő alapmodell. A csúcsot az 1 TB belsőmemóriás iPhone 13 Pro Max jelenti, melyért nem kevesebb, mint 8610 dollárt (2,76 millió forint) kérnek el.
Kapcsolódó cikkek:
- Még nagyobbat szól: iPhone 13 Pro Max teszt
- A céltábla közepe: iPhone 13 és 13 Pro teszt
- Ki a kicsit nem becsüli: iPhone 13 mini teszt