Star Trek: Discovery・AppleTV (Netflix)

AlmaBlogger   |   2021.01.18 - 08:01   |   Írta: Ca$h   |   937
18. jan Star Trek: Discovery・AppleTV  (Netflix)

A valaha készült legjobb Star Trek sorozat végre újra itt …

A történet Michael Burnhamről (Sonequa Martin-Green) szól és nem mindennapi kalandjairól. Az emberi fajba tartozó fiatal hölgyről aki Vulkáni családban nőtt föl, árván került hozzájuk és Spock testvéreként nevelkedett. Elvégezte a legnehezebb vulkáni vizsgákat, megtanulta kontrolálni az érzéseit és logikusan gondolkozni, hideg fejjel nehéz döntéseket hozni, de emberi mivoltát sose tudta elnyomni. Mérhetetlen érzések tombolnak benne, tele van szeretettel, becsülettel, makacssággal, a kötődése és hűsége a Discovery hajóhoz, legényégéhez felül ír mindent. Nem mindennapi kalandokban volt része idáig is, de a mostani túlmutatni látszik mindenen amit idáig megtapasztalt.

A sorozat mindegyik évadja egy külön történet, ami kerek egészként kezdődik és ér véget, leginkább olyan mintha vennénk egy-egy mozifilmet és felosztanánk tíz tizenöt részre. A második évad döbbenetes befejezése után ott folytatódik minden ahol abbamaradt, Michaelnek nem marad más megoldás, időt kell utaznia, hogy megakadályozzon egy olyan folyamatot amivel az egész galaxis pusztulásra lesz ítélve, persze arra a legmerészebb álmában sem számított, hogy az idő amit ugrani fog közel ezer év, ahogyan azzal se számolt, hogy mi van akkor ha a Discovery és legénysége nem lesznek képesek öt követni a gyorsan bezáródó féreglyukon keresztül.

A Vörös angyal földet ért egy lakatlannak tűnő bolygóra, ahol minden olyan furcsa, minden olyan idegen. Szerencsére összefut egy kedvesnek éppen nem nevezhető idegennel, Cleveland Booker (David Ajala) egy magának való személyiség, titokzatos múlttal és nem éppen megbízható természettel, de szerencsére van egy hajója amivel elrepülhetnek erről a bolygóról. Bookertől egy olyan dolgot tud meg aminek hallatán jeges kézként markol a gyomrába a rémület, több mint száz évvel ezelőtt történt egy borzalmas esemény, amit csak úgy emlegetnek mint a „Nagy Égés”, amikor a galaxis komplett Dilithium készlete egy azon pillanatban felrobbant. Mivel a legtöbb Föderációs hajó térhajtóműve ezzel az üzemanyaggal működött, ezért az összes hajó és a rajta lévő több milliós személyzet egy pillanat alatt a semmibe veszett. Ezzel a Föderációnak vége lett és beköszöntött egy olyan korszak amikor a bolygók közti távolság újra komoly gondot jelentett. A Dilithium a legnagyobb kincs a galaxisban jelenleg, a kereskedők és kalózok bármit megtesznek a megszerzéséért. Michael rádöbben, hogy minden amiért eddig harcolt a semmibe veszett és már nincsen visszaút hogy jobb legyen …

Mondanom sem kell hogy a Star Trek Discovery az első pillanattól fogva teljesen elrabolta a szívemet, a látvány magárért beszél, a technikai megvalósítások olyan magas szintet képviselnek ami Hollywoodi produkciókat fogyaszt el reggelire. A szereposztás parádés, az ember rövid idő alatt annyira megszereti a karaktereket mintha a saját családja lenne, eredetiek, aranyosak, szerethetőek, néha sablonosak de mégis szeretjük őket. A történet meg egészen elképesztő, kezdve azzal hogy mélyebben és komolyabban megismerhetjük a fiatal Spockot, hogy miért lett olyan amilyen, az első évados Terrán világ egy félelmetes görbe tükör, a második évadban hogy berakták Pike kapitányt a Discovery vezetésére, aki annak ellenére hogy meglátta a borzalmas jövőt ami rá vár mégis vállalta a feladatot. A szálak szépen lassan kezdenének egybe kötődni az Enterprise-al (mert ugye a sorozat időben nagyjából tíz évvel az eredeti Star Trek előtt kezdődik) és ekkor történik valami ami miatt hirtelen érthetővé válik minden, hogy miért nem hallottunk idáig semmit a Discoveryről.

A harmadik évad nagyon ütősen indul, a forgatókönyv írok kihasználták hogy nagyon szeretjük a szereplőket és olyan érzelmesre vették a történetet amihez nem kevés százas (bocsánat már régóta csak kilencvenes) zsepire lesz szükségünk. Viszont sajnálatos módon egy idő után túlzásba viszik az érzelgősködést. Ekkor a Pókember harmadik része jutott az eszembe, amiben a szereplők gyakorlatilag végig bőgték az egész filmet, ezzel komplett tönkre téve mindent amit az előző kettő részben fáradságos munkával felépítettek. Úgy éreztem kicsit túlzásokba estek amikor az érzelmekre került a sor, persze elég csak beleélni magunkat hogy milyen helyzetbe került a hajó és a legénysége, de valahol azért nem ártott volna meghúzni a vonalat és azt mondani, hogy elég volt, nincsen több sírás, inkább feküdjünk rá a történetre és a jól megszokott döbbenetesen látványos akciójelenetekre. Sajnos az Égés és annak az oka kicsit zagyva, kicsit hanyag, kicsit olyan felemás megoldás, nem éreztem hogy alaposan ki lett volna dolgozva és bár a sorozat egy vérbeli Discoverys finishel ér a célba, jó lesz a szájízünk, de a korábbi évadokhoz képest sajnos ez eddig a leggyengébb, hiába indult ígéretesen, hiába volt sok az érzelem, az egész csak egy elnyújtott mellékszálnak fog hatni. Sebaj, a negyedik évad már elő van jegyezve, biztos vagyok benne, hogy abban nem fogunk csalódni. Az első évad nálam egy atom stabil 5/5, a második évadra ha lehetne 6/5-öt adnék, ez most csak egy közepes 3/5 nálam, ami sajnos lerontotta a tökéletes összképet amit idáig a sorozat nyújtott a számomra. Ettől függetlenül még mindig jó, csak sajnos nem tökéletes az élmény. A hardcore Star Trek rajongók (akik szerint a DS9 és a Voyager a legjobb) egyébként háborognak a sorozaton, azt mondják ez a történet meggyalázása, csak egy látványos, vizuális rágógumi, szappanopera semmi több, eddig nem éreztem ezt rajta, ezen az évadon sajnos már én is. De ettől még minden trekinek kötelező a megnézése, akkor is ha rosszakat hallottál róla, mindenképpen tegyél vele egy próbát. A mendemondák szerint Giorgiou (Michelle Yeoh) kapni fog egy spinoff sorozatot, arra is nagyon kíváncsi leszek. Ki ne hagyjátok!

 

Szerintünk: 4/5 | IMDb: 7.2 | Rotten Tomatoes: 84% | Metacritic: 72
Star Trek: Discovery (season 3 | 2017-)

Rendezte: Olatunde Osunsanmi, Jonathan Frakes, Douglas Aarniokoski, Hanelle M. Culpepper, David Barrett, Lee Rose, Akiva Goldsman, T.J. Scott, Maja Vrvillo
Írta: Bryan Fuller & Alex Kurtzman (alkotók), Gene Roddenberry, Season Cochran, Kirsten Beyer, Bo Yeon Kim, Erika Lippoldt, Anthony Maranville, Brandon Schultz, Chris Silvestri
Zene: Jeff Russo
Szereplők: Sonequa Martin-Green, Doug Jones, Anthony Rapp, Mary Wiseman, Emily Coutts, Oyin Oladejo, Partick Kwok-Choon, Ronnie Rowe, Sara Mitich, Wilson Cruz, Shazad Latif, Michelle Yeoh, Jason Isaacs, Anson Mount

Játékidő: 13x 60perc

 

 

Ha rendelkezel Netflix előfizetéssel, akkor állítsd be és nézd AppleTV-n keresztül, ami az egyik legkényelmesebb, legfelhasználóbarátabb, legelegánsabb felület amivel idáig találkoztam, próbáld ki te is!

 

Kapcsolódó tartalom:

>>> Eladó AppleTV választék az oldalunkon

>>> Netflix applikáció

>>> The Mandalorian sorozatkritika

>>> TWD: World Beyond sorozatkritika




Kommentek megjelenítése