Öt remek Bluetooth-hangszóró amit érdemes meghallgatnod mielőtt vásárolsz
A hangzástól az ár-érték arányig itt megtalálod a legjobbakat.
Beléptünk a kertipartik és a házibulik legfőbb szezonába. Az iskola végeztével egyre többen töltik otthon és a szabadban az időt, a zene pedig gyakran elengedhetetlen kelléke akár a kertipartiknak, de egy otthoni takarításnak is. Szerencsére jópár éve már divatba jöttek a vezeték nélküli hangszórók, vagyis nem kell keresztülhúznunk a hosszabbítót az udvaron néhány órányi zenei aláfestéshez.
Aki még nem szerzett be bluetooth-os hangszórót, de tervezi, annak most szerencséje van, hiszen az AndroidAuthority szakoldal összeszedte a nyár eddigi legjobb ajánlatait. Lássuk.
JBL Charge 4
A JBL üdvöskéjével egyszerűen nem lőhetünk mellé – írják a szakértők. Az akár több mint tíz órás folyamatos zenelejátszásra alkalmas hangszóró a meglepően jó hangzása és a vízállósága miatt ért el nagy sikert a piacon. A tesztelők szerint csak úgy ömlik a basszus a Charg 4-ből. Az eszköz USB-C-n keresztül tölthető, de ami még jobb, hogy USB-A kimeneten keresztül akár powerbankként is használhatjuk egy mobil számára. Az ár természetesen a logóhoz és a minőséghez méltó, így sokakat ez rettenthet el a döntéstől.
Marshall Stanmore
A Marshall Stanmore jóval inkább az „audiophile”-oknak teremtetett. Az RCA, aux és bluetooth bemeneteket is felsorakoztató hangszóró nem esik a vezeték nélküli kategóriába, vagyis elengedhetetlen a tápcsatlakozás. Ennek ellenére a megnyerő dizájn és a kiváló hangzás kárpótolja azokat, akik a legmagasabb frekvenciák hoznak lázba. Az anyaghasználatot egyértelműen kimaxolták a gyártónál, ami valóban elengedhetetlen, ha a legjobbra vágyunk.
Sony SRS-XB41
Az IP67-es por- és vízállósággal felruházott XB41 dizájnja sok fiatalt első ránézésre megnyer. A hangszórókat és az egész házat körülvevő színváltós LED-ek biztosan megadják a bulihangulatot, miközben egyáltalán nem szegényes a Sony hangzása sem. A párosítás felgyorsításáért a beépített NFC felel, az eszköz pedig kezeli az AAC és az LDAC audióformátumokat is. A gyártó szerint az XB41-en keresztül akár egy teljes napig is szólhat a zene, egyetlen feltöltéssel, ami biztosan több, mint amire szükségünk lehet.
UE Boom 3
A listát elnézve az nem számít nagy dolognak, ha egy bluetooth-os hangszóró mutat valamilyen szintű vízállóságot, de az UE Boom 3 még lebeg is, amivel a medencés bulik legjobb választásává is válhat. Akkor sem kell aggódnunk, ha csónakázni vagy horgászni visszük a Boomot, hiszen ez biztosan nem merül el a fenékre, vagy lesz baja a víztől. A kis méretnek köszönhetően ez a hangszóró akár egy pohártartóban is elfér, miközben az ereje és a hangzása teljesen meghazudtolja a paramétereket.
Anker Soundcore Flare
Az Anker Soundcore Flare a lista pénztárcabarát pontja. A költséghatékonyságról ismert márka üdvöskéje meglepően jó minőséggel és IPX7-es vízállósággal kecsegtet azoknak, akik túlzásnak érzik a több tízezer forintos hangszórókat. A kis méret jól jön, mikor egy hátizsákkal kell megoldani a túrát, a saját okosmobilos alkalmazásban pedig akár a hangzáson is finomíthatunk egy keveset. Egy színváltós LED is elfért a hangszóró alján, bár ezért dizájn elismerést biztosan nem zsebelnek be a srácok. Mindenesetre a Soundcore jó választás, ha a lehető legtöbbet szeretnénk kapni a pénzünkért.
Kapcsolódó cikkek:
- Ha a HomePod mesélni tudna
- Az Amazonnál lehallgathatják, hogy mit mondtál Alexának
- A Facebook is beszállt az okoshangszóró-bizniszbe, itt a Portal és a Portal+