Ilyen lehet majd az AirPods Max 2
Az új készülék valószínűleg ezekkel a funkciókkal rendelkezik majd.
A második generációs AirPods Pro megjelenésével az AirPods Max lett a legrégebbi AirPods termék, amely még mindig az Apple kínálatában van. Számos új funkciót, például az Adaptive Transparency-t és a H2 chipet bevezetve a második generációs AirPods Pro talán az eddigi legjobb előjelzésekkel szolgál arra vonatkozóan, hogy mit várhatunk a második generációs AirPods Max-tól.
Amit eddig tudunk
Majdnem két évvel az első modell bemutatása után az eredeti AirPods Max utódjáról szóló pletykák még mindig vékonyak. A következő generációs AirPods Max-ról utoljára a Bloomberg Mark Gurman-ja által 2021 májusában készített jelentésében hallottunk, amelyben kifejtette, hogy az Apple új színválaszték bevezetését fontolgatja az eszközhöz. Az új színválaszték és az átdolgozott audióhardver mellett legalább tíz olyan potenciális AirPods Pro funkció van, amely bekerülhet az AirPods Max második verziójába. Vessünk egy pillantást ezekre.
H2 chipek
A második generációs AirPods Pro az első olyan eszköz, amely tartalmazza a H2 chipet, az Apple kifejezetten fülhallgatókhoz és fejhallgatókhoz tervezett egyedi szilíciumchipjét.
A H2 chip lehetővé teszi az AirPods Pro hangminőségének javítása érdekébeni egyes háttérfolyamatok hatékonyabb futtatását, és jobb energiahatékonysággal javítja az akkumulátor élettartamát. Mivel az AirPods Max az Apple legmodernebb AirPods modellje, szinte biztosnak tűnik, hogy a következő verzió is tartalmazni fog egy-egy H2 chipet a fülhallgatóban. A chipek valószínűleg az eszköz audió hardverének javításában is a középpontban lesznek.
Bluetooth 5.3 csatlakoztathatóság
A H2 chip mellett az új AirPods Pro Bluetooth 5.3-mal is rendelkezik, amely specifikáció a teljes iPhone 14 termékcsaládba, valamint az Apple Watch SE, az Apple Watch Series 8 és az Apple Watch Ultra modellekbe is bekerült. Így elkerülhetetlen, hogy a második generációs AirPods Max is hasonlóan a legújabb Bluetooth-szabvánnyal rendelkezzen majd. A Bluetooth 5.3 fontos fejlesztéseket kínál a megbízhatóság, a csatlakozási teljesítmény és az energiafogyasztás terén.
Továbbfejlesztett aktív zajszűrés
A H2 chipnek köszönhetően a második generációs AirPods Pro továbbfejlesztett aktív zajszűréssel (ANC) rendelkezik, amely akár kétszer hatékonyabban blokkolja a nem kívánt zajokat.
A kifelé néző mikrofonok érzékelik a külső hangokat, így az AirPods elemezni tudja a környezeti zajokat, míg a befelé néző mikrofon a fül felé érkező hangokat hallgatja. Az új AirPods Pro ezután másodpercenként 48 000-szer igazítja a fülbe érkező hangjelet a külső zajok kiszűrése érdekében.
A második generációs AirPods Pro új meghajtóval és továbbfejlesztett akusztikai algoritmusokkal is rendelkezik a további nem kívánt zajok csökkentése érdekében. Mivel már létezik egy olyan AirPods modell, ami kínál ANC-t, elkerülhetetlennek tűnik, hogy a H2 chippel továbbfejlesztett második generációs AirPods Max is tartalmazza az ANC funkciót.
Adaptív Transparency
A második generációs AirPods Pro teljesen új Adaptive Transparency (adaptív hangátengedés) móddal rendelkezik, amely beengedi a fontos környezeti hangokat, például a beszédet, miközben erősen csökkenti a nem kívánt környezeti zajokat, például az elhaladó járművek szirénáját, az építőipari szerszámokat vagy akár a hangos hangszórókat.
A funkciót az Apple szerint "a kényelmesebb mindennapi zenehallgatáshoz" tervezték. A H2 chip által elősegített ANC fejlesztések mellett nagyon valószínűnek tűnik, hogy a második generációs AirPods Max is rendelkezik majd Adaptive Transparency funkcióval.
Conversation Boost
Az is elképzelhető, hogy az AirPods Max is megkapja a Conversation Boost funkciót, amely eddig kizárólag az AirPods Pro-t jellemezte.
A Conversation Boostot úgy tervezték, hogy az enyhe halláskárosultak jobban hallják a beszélgetéseket, és az AirPods Pro sugárformáló mikrofonjait használja arra, hogy a közvetlenül előtted álló és hozzád beszélő személy hangerejét felerősítse, így könnyebben hallhasd, amit mond.
Bőrérzékelő szenzorok
Az Apple bőrérzékelő szenzoros technológiáját először a harmadik generációs AirPodsban vezették be, majd nemrég az AirPods Pro-ra is kiterjesztették, így az AirPods Max az egyetlen jelenlegi generációs AirPods termék, amely nem rendelkezik ezzel a funkcióval. A jelenlegi AirPods Max még mindig optikai IR-érzékelőket használ, hogy érzékelje, ha a felhasználó füle fölé helyezik őket.
Bár a bőrérzékelő szenzorok nem lennének annyira hasznosak az AirPods Max esetében, mivel a lejátszás valószínűleg nem fog elindulni egy felületen vagy zsebben, segíthetnének abban, hogy a lejátszás gyorsabban és pontosabban szüneteljen és folytatódjon. A bőrérzékelő szenzorok emellett hatékonyabbak és jobb akkumulátor-üzemidőt biztosítanak - ezt az AirPods Max is kihasználhatná.
Hosszabb akkumulátor-üzemidő
Az Apple mind a harmadik generációs AirPods, mind a második generációs AirPods Pro esetében javított akkumulátor-üzemidővel kecsegtet. A második generációs AirPods Max is hasonló akkumulátor-üzemidő-növelést érhet el a H2 chip, a Bluetooth 5.3 és a bőrérzékelő szenzorok hatékonyságnövekedése révén, feltéve, hogy az Apple nem csökkenti a belső akkumulátor méretét.
Izzadtság- és vízállóság
A harmadik generációs AirPods és a második generációs AirPods Pro IPX4 minősítésű, izzadság- és vízálló fülhallgatóval és töltőtokkal rendelkezik. Ezen a területen az Apple idővel javított a különböző fülhallgatóin, de az első generációs AirPods Max még nem rendelkezik izzadság- vagy vízállósági besorolással.
Valamilyen izzadtság- és vízállósági besorolás a második generációs modell esetében is hihetőnek tűnik, különösen, ha figyelembe vesszük, hogy az Apple egyre nagyobb hangsúlyt fektet az egészségre és a fitneszre. Az Apple Fitness+ éppen egy nappal az első generációs AirPods Max 2020-as megjelenése előtt indult, így nem kizárt, hogy a második generációs modell izzadságállósága révén még inkább a fitneszre fókuszál majd a vállalat.
U1 chip és precíziós keresés
A második generációs AirPods Pro MagSafe töltő tokja Apple U1 chipet tartalmaz a precíziós kereséshez a Find My alkalmazásban, hasonlóan az AirTag tárgykövetőhöz.
A jelenlegi AirPods Max alapszintű támogatást nyújt a Find My alkalmazáshoz, de a második generációs változatban az U1 chip sokkal pontosabb módon teszi lehetővé a fejhallgató helyének meghatározását, ha az a közelben van.
Töltés
A második generációs AirPods Pro tokja hozzáadta az Apple Watch töltő használatával történő töltés lehetőségét, ezzel kiegészítve a töltési lehetőségek sokaságát, amelyek között már eddig is szerepelt a MagSafe, a Qi vezeték nélküli töltés és a Lightning.
Összefoglalás
Túl korai lenne megmondani, hogy a második generációs AirPods Max tartalmazni fog-e új töltési módot, például MagSafe-en keresztül, de egy ilyen változás mélyebb változtatásokat tenne szükségessé az AirPods Max dizájnján. Mindazonáltal az a tény, hogy az Apple most már négy különböző módot biztosít az AirPods Pro töltésére, azt jelezheti, hogy tisztában van a többféle töltési mód előnyeivel, és ezt valamilyen módon ki szeretné terjeszteni a legmagasabb kategóriás fejhallgatóira is.
Forrás: MacRumors