Hogyan tisztítsd meg helyesen a Macbook-od képernyőjét?
Eddig talán te is rosszul csináltad, megmutatjuk hogy érdemes helyesen csinálni.
Koszos a Mac-ed vagy a MacBook-od képernyője?
Nem te vagy az egyetlen. Azok, akik hozzám hasonlóan időnként szeretnek valmilyen tartalmat fogyasztani az ebédjük elfogyasztása mellé, időnként szembesülnek a képernyő előtti leves-szürcsölés, és a képernyő tisztasága közti konfliktusos helyzettel. De még ha valaki azon kevesek közé is tartozik, akik ellen tudnak állni evés közben a Reacher legújabb részének, azok is időnként bionyára szembesülnek azzal a kellemetlen ténnyel, hogy a Mac-jük képernyője tagadhatatlanul összekoszolódott. Azonban egyet se félj: bármelyik csoportba is tartozol, megvannak a (meglehetősen kézenfekvő) legjobb praktikáink, hogy képernyőd olyan fényes és csillogó legyen, mint a vásárlás napján.
Először is, kezdésként kapcsold ki a MacBook-odat vagy Mac-edet, és győződj meg róla, hogy a készülék ki van húzva. (Természetesen ha épp ezen a készüléken olvasod ezt a cikket, akkor a cikk végigolvasása utánra javasoljuk a folyamat kezdetéhez szükséges első lépés megtételét) Ezután fogj a kezedbe egy rongyot. A legjobb, ha egy mikroszálas rongyot használsz. Ezek a kendők pozitív töltésűek, a por pedig negatív töltésű, így kiválóan alkalmasak arra, hogy eltávolítsák a port a számítógép többi részéből, és hogy víz vagy bármilyen tisztító oldat nélkül távolítsák el a port a képernyőről. Nemutolsó sorban pedig mivel puha az anyaguk, így semmiképp nem karcolják össze a kijelződet. Sok modern elektronikai eszközhöz ezen okokból gyárilag is adnak kis mikroszálas kendőket, ezért azt tanácsoljuk, hogy ellenőrizd a fiókjaid és a termékeid csomagolását, hátha ott hever pár darab.
Mélytisztítás
Miután mindent leporoltál a mikroszálas kendővel, ténylegesen rátérhetünk a képernyő igazi tisztítására. Ehhez vízzel nedvesítsd meg a rongyot. Fontos, hogy ez nem azt jelenti, hogy a rongyból csöpöghet a víz, alaposan csavard ki azt használat előtt. Ezeket az óvintézkedéseket betartva ne aggódj; nem fogsz kárt tenni semmiben, ha nem spriccelsz vizet mindenhová a számítógép körül. Fontos azonban, hogy ne használj semmilyen ablaktisztítószert vagy másfajta súrolószert. A Windex és más ablaktisztító oldatok ammóniát tartalmaznak, ami potenciálisan károsíthatja a képernyőt. Ne használj emellett acetont vagy más oldószert tartalmazó terméket sem.
Használhatsz viszont speciális, kifejezetten televíziók vagy számítógépek képernyőinek tisztítására szolgáló oldatot is, de - őszintén szólva - ezek nagyrészt átverésnek számítanak. Ezek a "csíkmentes formulát" ígérő megoldások általában izopropil-alkoholból és vízből állnak. És bár valóban hatékonyak és biztonságosak, a szép csomagolásért és egy jól hangzó szlogenért sokszoros árat kérnek el.
Egy rész 70%-os izopropil-alkoholból és egy rész desztillált vízből te is könnyen elkészítheted a sajátodat. Tedd egy spriccolós flakonba, ha extra professzionális szeretnél lenni. Egy dolog viszont nagyon fontos! Ahogy a víz esetében is, a tisztító oldat esetében is mindig a mikroszálas kendőt nedvesítsd be. semmiképp ne egyenesen a képernyőre fújd vagy csorgasd a folyadékot.
Ismétlem, a mikroszálas törülközőt nedvesítsd meg, és ne vigyél fel folyadékot közvetlenül a képernyőre, nehogy az véletlenül lecsöpögjön vagy kárt tegyen a készülékbe jutva. Ezután a nedves rongy segítségével addig törölgesd a képernyőt, amíg már nem látsz csíkokat vagy foltokat, amelyek megfogják a fényt. Az izopropil alapú megoldás gyorsabban szárad, mint a víz, de légy türelmes, és várd meg, amíg teljesen megszárad, mielőtt újra bekapcsolod a számítógépet.
Egyes monitorok, például az Apple Studio Display mini-LED képernyők, és ezekhez saját "polírozó kendőt" kell mellékelni alaphelyzetben is, de ezek is csak mikroszálas törlőkendők. Az Apple azt állítja, hogy nano textúrájú képernyőkkel rendelkeznek, de ugyanez az eljárás vonatkozik az átlagos MacBook képernyőre is. Nedvesítsd meg a kendőt víz és 70%-os izopropil-alkohol keverékével, és töröld le.
Utolsó lépés
Miután végeztél a takarítással várd meg, ameddig teljesen megszáradt a készülék, és csak azt követően kapcsold vissza. Ha pedig minden lépéssel végeztél, élvezd, hogy pillanatnyilag valószínűleg neked van a legtisztább kijelzőjű Mac-ed az összes ismerősöd közül.
Forrás: Gizmodo
Kapcsolódó tartalmak:
- Apple VS Spotify: Mi miatt harcol egymással a két tech óriás?
- Nem csak a Vision Pro sikerét öli meg a kényelmetlenség
- Hihetetlen új funkció érkezik az új iPad-ekre