5 Mac app, amit le kell töltened, ha új géped van

Alkalmazások - Játékok   |   2024.08.29 - 22:53   |   Írta: Hidasi Ákos   |   2728
29. aug 5 Mac app, amit le kell töltened, ha új géped van

Sokkal könnyebb lesz az életed ezekkel az appokkal.

Új Mac-et vettél? Akár MacBook-ról, akár Mac mini-ről van szó, van néhány javaslatom az alkalmazásokra, amelyeket azonnal telepítened kell. Persze a Safari és a többi Apple alapértelmezett alkalmazás elég jó ahhoz, hogy egy kis konpromisszummal boldogulj vele.

De szerintem semmi sem teszi kényelmesebbé a Mac használatát, mint az összes olyan alkalmazással és eszközzel felszerelni, amelyek megkönnyítik a nap-mint-nap történő felhasználást.

A listát egy amerikai cég számítástechnikai elemző csapatának egyik tagjának tapasztalataira alapoztam, aki saját elmondása szerint rendszeresen értékeli a Maceket és a MacBookokat. És minden alkalommal, amikor új Apple-számítógépet vesz ki a dobozból, az egyik első dolga az, hogy telepíte a listán szereplő összes szoftvert.

Van egy hasonló, 7 alkalmazásból álló listám, amelyet minden egyes Windows 11-es számítógépre telepítek, amelyet huzamosabb ideig használok, és a Ninite szolgáltatás segítségével szeretek egy egyéni telepítőcsomagot létrehozni, amely ezeket az alkalmazásokat egyetlen kézreálló fájlban tartalmazza. Sajnos a Ninite nem támogatja a Mac számítógépeket, így lehet, hogy csak az egyes alkalmazások weboldalára kell menned, és a hagyományos módon kell letöltened őket. Megpróbálkozhatsz a macapps.link használatával is, amely hasonló egyablakos megoldást kínál a Mac-alkalmazásokhoz: csak kattints a nagy listából a kívántakra, és a macapps egy könnyen letölthető telepítőprogramba csomagolja őket.

Elég jó választékkal rendelkezik, amely az általunk ajánlott legjobb Mac-alkalmazások közül néhányat tartalmaz, köztük mindent, ami ezen a listán szerepel. Az oldal egy kicsit kétes kinézetű lehet, ha nem használsz reklámblokkolót, mivel jelentős számú hirdetést jelenít meg, de én magam is sokszor használtam, és soha nem volt vele probléma. Akár úgy döntesz, hogy kipróbálod magad a macapps-t, akár úgy, hogy letöltés előtt minden alkalmazáshoz át akarsz kattintani, ez az 5 alkalmazás, amit ajánlok, hogy először telepítsd az új Mac-edre!

 

Discord

A Discordról nem sokat gondoltam akkor, amikor 2015-ben elindult, de mára az egyik leggyakrabban használt eszközömmé vált a régi barátokkal és kollégákkal való kapcsolattartásra szerte a világon. Ezért az egyik első dolog, amit minden új Macre telepítek. Valamikor régen úgy éreztem, hogy a Twitter a legjobb hely arra, hogy kapcsolatban maradjak az emberekkel, de manapság már jobban szeretem a Discord szerver kényelmesebb intimitását a haverokkal. A szolgáltatás is jelentősen fejlődött az évek során, és most már platformok közötti hangcsevegésre is használható, így a Macen, PC-n, sőt, akár PS5-ön lévő barátok is beugorhatnak ugyanarra a hangcsatornára, hogy munka után beszélgessenek. Bár a Discord böngészős verziójával is boldogulhatsz, én szeretem letölteni az alkalmazást, mert úgy érzem, hogy a hangminőség jobban szól, amikor az alkalmazással beszélek, mint a böngészős verzióval - de ez teljesen szubjektív, és a te véleményed eltérhet az enyémtől.

 

GIMP

Dolgozó újságíróként rendszeresen kell képeket szerkesztenem, és a Fotók alkalmazás egyszerűen nem elég. Szeretem letölteni a GIMP-et (GNU Image Manipulation Program) minden új MacBookra, amit a kezembe veszek, mert alkalmas, gyorsan letölthető és ami a legfontosabb, ingyenes. Emellett évek óta használom, így úgy ismerem ezt a képszerkesztőt, ahogyan a Photoshopot soha nem fogom megérteni. És bár rengeteg nagyszerű ingyenes képszerkesztő program létezik, köztük olyanok is, amelyekhez közvetlenül a böngészőben is hozzáférhetsz, én jobban szeretem, ha egy alkalmazás van letöltve a Mac merevlemezemre, így akkor is dolgozhatok a képekkel, amikor úton vagyok, és nincs megbízható internetkapcsolatom. Persze, a neve egy kicsit buta, és a kezelőfelület lehetne jobb is, de a kért árért nem lehet jobb a GIMP-nél.

 

Google Chrome

Ahogy fentebb említettem, a Safari jó - sőt, a macOS Sequoia frissítéseinek köszönhetően jobb, mint valaha -, de én még mindig a Chrome-ot használom a Mac-jeimen. Igaz, ez részben csak lustaság és megszokás: a Google-fiókjaim a munkámhoz és a magánügyeimhez is megvannak, így kényelmes a Chrome, mert mindkét fiókba bejelentkezve egy böngészővel mindkettőnél a csúcson tudok maradni. De azért is szeretem a Chrome-ot, mert bár a Safari is egy igényes böngésző, a Chrome-ot még mindig gyorsabbnak és érzékenyebbnek érzem, mint a Safarit. Azt is szeretem, hogy minden olyan webhelyet és webes szolgáltatást támogat, amelyet használnom kell. Ráadásul komoly platformközi támogatással rendelkezik, így a Chrome for iOS segítségével megnyithatok egy linket a telefonomon, majd egy gombnyomással átküldhetem azt a MacBookomon futó asztali Chrome-ra, hogy könnyebben elolvashassam, amikor visszaülök az íróasztalomhoz.

 

Steam

A Macek jobb játékplatformok, mint valaha, köszönhetően annak a munkának, amit az Apple végez annak érdekében, hogy a játékfejlesztők jól futtathassák játékaikat a vállalat M-sorozatú chipjein, így a Steam elengedhetetlen. A Mac App Store-ból, az Epic Games Store-ból vagy néhány más helyről is beszerezhetsz játékokat, de a Steam az első (és gyakran az egyetlen) játékbolt, amit letöltök, mert egyszerűen több játék van ott, mint bárhol máshol. Az Apple csúcsminőségű chipjeinek teljesítményével pedig az olyan prémium Macekben, mint a MacBook Pro 16 hüvelykes M3 Max, a legjobb Mac-játékokat (köztük a kedvencemet, a Baldur's Gate 3-at) hihetetlen képkockasebességgel élvezheted. Nem csak a játékokról van szó - a

Steam baráti listámon szereplő néhány barátommal is tartom a kapcsolatot, így jó, hogy telepítve és futtatva van a PC-n, így mindig tudom, ki mivel játszik.

 

VLC

Néha meg kell nézni egy .wmv (Windows Media Video) fájlt a Macen, és a QuickTime Player nem felel meg a feladatnak. Ezekre a pillanatokra egy olyan videólejátszó alternatívát érdemes telepíteni, mint a VLC médialejátszó. Én ezt a médialejátszót gyakorlatilag minden laptopra felteszem, amelyet használok, mert sok videót nézek a kijelző minőségének tesztelése és a kutatás során, és nem engedhetem meg magamnak, hogy az Apple alapértelmezett szoftverének korlátai korlátozzanak. A VLC-t azért ajánlom, mert könnyű és könnyen letölthető, ugyanakkor a fájlformátumok és kodekek széles skáláját támogatja. Ráadásul ingyenes!

 

Végeredmény

Minden Macre, ami a kezembe kerül, a lehető leghamarabb telepítem ezeket az alkalmazásokat, mert a Safariban navigálni a weben vagy a Photosban képeket szerkeszteni bár nem borzalmas érzés, nem is a legkényelmesebb a számokra. És ha végeztem a munkával, készen állok arra, hogy beindítsam a Discordot és a Steamet, és szórakozzak egy kicsit a barátaimmal. Bárcsak a Ninite támogatná a Mac-et, mert már most is rendszeresen használom állandóan a Windows 11 PC-s szoftverekhez, de legalább ott van a macapps.link. Már egy ideje használom az új MacBookjaimmal, és amíg olyan hasznos marad, mint amilyen most, szerintem remek módja annak, hogy az összes ilyen alkalmazást egy csapásra megkaparintsuk. És persze nem kell ragaszkodnod a javaslataimhoz - a Macapps az ingyenes szoftverek széles választékát kínálja, úgyhogy nyugodtan nézz körül, és próbálj ki néhány újdonságot!

Forrás: tom’s guide

Kapcsolódó tartalmak:




Kommentek megjelenítése