LEGO Star Wars: The Force Awakens・Tesztlabor

Alkalmazások - Játékok   |   2016.07.11 - 19:10   |   Írta: Ca$h   |   4196
11. júl LEGO Star Wars: The Force Awakens・Tesztlabor

A nagysikerű LEGO filmes adaptációs sorozat rendületlenül halad előre és természetesen azonnal lecsaptak nagy kedvencük, a Star Wars legújabb részére.

Nem akarok butaságot mondani, de talán jól emlékszem, ha azt mondom, hogy a LEGO videójátékok filmes sorozatát a Star Wars-al kezdték meg 2005-ben, majd gombamód jöttek egymás után a jobbnál jobb ötletek, olyanok mint Indiana Jones, Batman, Harry Potter, Karib Tenger Kalózai, Gyűrűk Ura és szinte minden, ami egy mai fiatalt csak érdekelhet. 

A Lego játékok visszahozták a nappaliba a családi társasjátékok régi élményét, ahol gyermek és felnőtt egyaránt jól érzik magukat. A sorozat egyedi bája és humora szinte a védjegyévé vált, az átvezető animációkat nem ritkán kíséri rekeszizom-szaggató kacagás. Még a fanatikus rajongók is eleresztenek hébe-hóba egy mosolyt, mert egyszerűen nem lehet kibírni nélküle. Főleg, hogy régen a szereplők nem érthető nyelven beszéltek, hanem artikulálva halandzsáztak, ezzel még viccesebbé téve egy-egy párbeszédet. Lényeg a lényeg, nem hiába a nagy siker, a Lego játékok fantasztikusak. Nem is csoda, hogy pár évvel ezelőtt már kedvenc telefonjainkra és tableteinkre is ellátogattak. 

A Star Wars: The Force Awakens hozza a kívánt színvonalat, gyönyörűen végigmegy a film legfőbb eseményein, mindeközben nem csak ügyességünkre, de ezúttal már az agytekervényeinkre is komolyan szükségünk lesz, ugyanis a játék soha nem látott nehézségű logikai feladványokkal készült. Bevallom, én már az első pályán úgy elakadtam, hogy fogalmam nem volt mit kell tenni. Persze ennek legfőbb oka az volt, hogy tökéletesen megfeledkeztem arról, hogy egyjátékos üzemmódban váltani tudok a főbb szereplők között, mert itt bizony mindenkire szükségünk lesz. Az összes szereplőnek megvannak az erősségei és gyengeségei, egységben az erő alapon viszont, együtt mindenre képesek leszünk.

Újdonságokban sem fogunk szűkölködni, az első és talán legérdekesebb változtatás a logikai részlegen lesz. Gondolom, mindenki emlékszik arra, hogy a készítők megtartották az eredeti Lego-élményből származó építés örömét. Ha találkozunk egy jó nagy kupac Lego darabkával – megjegyezném, hogy ebben a játékban ilyenekkel csak akkor találkozunk, ha mi magunk verünk szét mindent a környezetünkben –, amik ugráló részeikkel hívják fel majd magukra a figyelmet, akkor biztosak lehetünk benne, hogy valahol valamit majd építeni kell. Ez az összes eddigi részben megvolt. Igazán remek ötlet volt, tehát itt is meglesz, ezúttal viszont egy kupacból több dolgot is lehet építeni. Nekünk az lesz a dolgunk, hogy a logikai sorrendet felállítva rájöjjünk, mit is kell tenni tulajdonképpen. Ha véletlenül rossz sorrendben építettünk valamit, elég lesz csak rácsapnunk egy jó nagyot, és az már darabjaira is fog hullni.

Ugyancsak újdonságnak számít a fedezékrendszer, ami manapság igencsak nagy sikernek örvend. Először talán a Rainbow Six játékokban híresült el ez a módszer, majd jött a Gears of War, jelenleg pedig a nagysikerű Divisionben használandó kötelező jeleggel a fedezékbevonulás, enélkül mozdulni sem tudunk egy-egy nagyobb csatában. Ebben az aranyos kis játékban nem lesz ilyen komoly a szituáció, igazából csak a perspektíva fog kicsit megváltozni tőle és némileg akciódúsabb hatást érhetnek el vele egy-egy jelenet alatt. De senki ne gondoljon taktikailag túlfűtött jelenetekre és kommandózásra!

A Force Awakens nem szűkölködik akciójelenetekben, akárcsak J.J. Abrams remekművében, itt is folyamatosan történik valami a képernyőn. Az adrenalin akkor hág a tetőfokára, amikor valódi űrcsatákban is részt vehetünk majd. Első ilyen a Tie-Fighteres rész lesz, amikor is Finn és Poe menekülnek a csillagrombolóból, a legendás jelenet, itt sem lesz kevésbé izgalmas. Talán egy kicsit túlságosan is sok lesz az akció, ami miatt néha úgy fogjuk érezni, hogy a tapiképernyő még ha 5.5 colos i, túl kicsi egy ilyen volumenű játékhoz. 

Nem egyszer lesz arra példa, hogy a térkép eltakar egy olyan pontot a játékban, amit mondjuk célozva kéne eltalálnunk. Szerencsére egy gombnyomással bármikor el tudjuk tüntetni azt, de belefeledkezve az akcióba több mint bosszantó tud lenni egy ilyen dolog. Ahogyan az is, hogy néha a játék mintha nem lenne képes utolérni magát. Például az Ezeréves Sólyomban voltam, a mérgező gázt kellett volna hatástalanítanom, amihez Finn képességére lett volna szükségem, de csak Rey és BB8 voltak elérhetőek, kellett egy olyan masszív 10 perc, mire észhez tért a játék és észrevette magát, hogy ez bizony nem lesz így jó. Bárki bármit mond, hiába az erőmű iPhone 6s a kezünkben, ami grafikailag erőlködés nélkül kiköhög egy ilyen játékot. Egy hardcore játékosnak nagyon fog hiányozni az a két analóg kar, ahogyan a minden funkcióra tökéletesen kialakított gombok is. Jómagam sokszor keményen leizzadtam, mert már a levegőt markolásztam egy-egy űrcsatánál, vagy lecsúszott a kezem a képernyőről, vagy éppen a 3D Touch horpadt be az ujjaim alatt, úgy nyomtam az ugrás gombot, ami itt jelen esetben a csavarkulcs – legtöbbször lövés - lesz.

A LEGO Star Wars: The Force Awakens biztos vagyok benne, hogy egy mestermű a nagy konzolokon, viszont itt telefonon és tableten hiába az audiovizuális orgia, egyszerűen túlságosan bugos és játszhatatlan, egy idő után már csak felbosszantja az embert. A játék bevezető három pályája ingyenesen leszedhető az App Store-ból, aki meg szeretné venni a teljes játékot az 6.99-et fog perkálni, aki meg az egész éves kiegészítők sorát is be szeretné szerezni, már jól előre – gy.k. season pass – annak bizony kemény 9.99-et kell perkálnia. Jómagam annyira belelkesedtem a játék elején, hogy erre fizettem be, de bevallom most már egy picit bánom, mert előbb fogom megvenni a játékot Xboxra, mint hogy végigszenvedjem ezzel az irányítással telefonon. Esős, sötét, hideg téli estéken viszont elengedhetetlen kísérő tud majd lenni a játék… Ja, de várjál! Most éppen 40 fok van és szikrázó nyár, hoppá ezzel kicsit elhamarkodtam a dolgokat.

Szerintünk: 7/10

 

A játék prológusa ingyenesen letölthető az iTunes áruházból, a teljes játék 6.99$ a Season Pass pedig 9.99$.

SaveSave

MentésMentés


Kommentek megjelenítése