Nem kell nagyobb felbontás, maradhat a Full HD?
Vajon van-e értelme a kijelzőfelbontás egekbe történő növelésének?
Nem is olyan rég még nagy szám volt, ha egy új felsőkategóriás okostelefonban 1280x720 pixeles HD érintőkijelző volt, aztán a közelmúltban mindent elárasztottak az 1920x1080 pixeles Full HD paneles készülékek, a drágább mobilokban pedig sok esetben ennél is nagyobb felbontású kijelzők figyelnek. A csúcskategóriában ma egyre gyakoribbak a 2560x1440 pixeles QHD panelek, de például a Sony egy 3840x2160 pixeles Ultra HD képernyőt pakolt a közelmúltban napvilágot látott Xperia Z5 Premiumba.
Míg a Samsung-féle Galaxy S7 edge-ben lévő 5,5 colos kijelző QHD felbontású és ezáltal 534 ppi pixelsűrűségű, addig az Apple iPhone 7 Plus ugyanekkora méretű Full HD panele csupán 401 ppi-is pixelsűrűséggel bír. Ettől függetlenül a hétköznapi használat során az utóbbi készülék kijelzőjét sem érezzük pixelesnek, és a jelek szerint így van ezzel a felhasználók többsége.
A GSMArena arról kérdezte meg olvasóit, hogy számukra milyen az ideális mobilkijelző felbontás. A szavazásban több ezren vettek részt, és cikkünk írásakor messze a Full HD volt a legnépszerűbb felbontás, a maga 49 százalékos részesedésével. A második helyen a 29 százalékos QHD található, melyet a 14 százalékos Ultra HD, illetve a mindössze 8 százalékos 720p HD követ a sorban.
Kapcsolódó cikkek:
Az üveg uralhatja a vadonatúj iPhone 8-at
10-féle iPhone 8 prototípust tesztelnek
Három méretben támadhat az iPhone 8