Gyakori kérdések az új Photos alkalmazásról
Az iPhoto utódjáról volt már szó nálunk, most pedig elérkezett az idő egy rövid kérdés-válasz cikkre, amivel szeretnénk rendet tenni a fejekben.
Mikor jön ki?
Valamikor a tavasz folyamán. De ahogy arról már írtunk, az Apple bétateszt programjában lévők az OS X 10.10.3. letöltésével már használhatják is az új fotószinkronizáló megoldást.
Importálhatom az iPhoto és Aperture cuccaimat a Photos-ba?
Naná! Az előző könyvtárak teljesen kompatibilisek, első indításkor meg is fogja kérdezni a Photos, hogy az elsődleges könyvtáradat importálja vagy te akarod-e kiválasztani.
Importálhatok több könyvtárat?
Pont mint az iPhoto, a Photos app is támogatja a több könyvtárral való munkát, de nem, egyesíteni nem fogjuk tudni őket. Tehát, ha mondjuk kiválasztottad - mondjuk - iPhoto könyvtáradat, akkor nem importálhatod az Aperture könyvtáradat abba az új Photos könyvtárba. Ha egyesíteni akarod a fotóidat, azt ajánljuk egyesítsd az összes könyvtáradat egy "master" Aperture tárba. Viszont, ha vannak képeid nem szép, formális könyvtárba rendezve, azokat akár darabonként, akár mappánként könnyedén importálhatod a Photosba.
A Photos könyvtárban kell tárolnom a fotóimat?
Nem! Egy egyszerű beállítással kivédhető, hogy képeink duplikálódjanak.
Mi a helyzet pontosan a könyvtáramban duplán meglévő fotókkal?
Nos, a Photos app automatikusan lecsekkolja importálás közben, hogy van-e ilyen. Viszont, importálás után nem ellenőrizhetjük le, mégis van-e duplikáció valahol.
Mi történik az eseményeimmel, projektjeimmel, miután importáltam őket a Photos-ba?
Automatikusan Albumokba konvertálódnak, azokon belül pedig mappákba. Ezek albumok viszont csak Mac-kel kompatibilisek, iOS-szel nem szinkronizálhatóak.
Be kell kapcsolnom az iCloud Photo Libraryt, hogy használjam a Photost?
Nem! Nyugodtan használhatod a Photos appot egyfajta offline tárhelyként.
Hogyan működik az iCloud Photo Library?
Amikor bekapcsolod a Mac-eden, a Photos app automatikusan elkezdi feltölteni fotóidat a felhőbe. Tehát, ha valamit valamilyen oknál fogva nem szívesen töltenél fel online, akkor azt ne a Photos könyvtárában tárold! A felhő webes felületén pedig akár még PC-n is megtekintheted képeidet. Végül, választhatsz, hogy megtartod-e az eredeti felbontású képeket vagy inkább gyengébb .- így kevesebb helyet foglaló - képeket őrzöl meg gépeden. Továbbá kiválaszthatod azt is, hogy esetleg csak a képek bizonyos százalékát - a tárhely függvényében - tartsa meg Mac-ed eredeti minőségükben.
RAW kiterjesztés támogatott?
Naná!
Honnan tudom, hogy valami felhőben vagy lokálisan tárolt?
Úgy mint az iTunes-ban: ami nincs az eszközödön, annak a sarkában egy kis felhőcskét látsz.
Letörölhetek egy helyileg tárolt fotót a gépemről, anélkül, hogy a felhőből eltűnne?
Sajnos nem.
Létezni fog még a Saját fotóadatfolyam?
Igen, legalábbis a belátható jövőben biztosan.
Létezik még az iPhoto nyomtató projektje?
Igen. Jóllehet, levették az iOS-ből. Viszont a Mac verzióba bekerültek új stílusok, automatikusan méretezések stb.
A DSLR tuljaok és az Aperture/Lighroom szerelmesei is fogják tudni használni? Vagy az egész Photos az iPhone fotózásra van?
Eddig úgy tűnik, remek kis cucc ez mind az iPhone, mind a DSLR tábornak - legalábbis a félprofiknak biztosan.
Olyan nehézkes lesz a nagy könyvtárakkal, mint az iPhoto volt?
Erre csak az idő fog választ adni. Mindesetre, az imore.com közösség eddigi tapasztalatai nagyon jók e téren. Azt pedig egy pillanatra se felejtsük el, hogy ez még csak egy béta verzió!
Forrás: imore.com