Ébresztő!

Tech Hírek   |   2014.09.26 - 17:20   |   Írta: Pausch Rita   |   3088

Van az a néhány százalék szerencsés flótás, akinek precíz belső órája időben felébreszti, pontosan akkor, amikor kelnie kell. A társadalom összes többi tagjának viszont némi segítségre van ehhez szüksége. Az okos telefonok világában (sőt ez még az „oktondi” telefonok esetében is áll) a legtöbben a készüléküket választják, hogy ébresztőóraként funkcionáljon.

Ez minden készüléken alapvető funkció, viszont gondolom már ti is észrevettétek, hogy számos letölthető is létezik. Az iOS-ben alapértelmezett óra egyszerű. Semmi csicsa, semmi extra. (Annyit itt azért megjegyeznék, hogy nem ajánlatos kikapcsolni a készüléket miután beállítottuk, mert úgy nem fog ébreszteni…)

Nézzünk végig néhány ébresztőóra alkalmazást, hogy milyen extrákkal képesek túlszárnyalni az alapot!

wake1

Rise Alarm Clock

Az egyik legközkedveltebb ébresztő alkalmazás. Már ajánlotta a TUAW, a Mashable és a Business Insider is. Népszerűségének az oka valószínűleg az egyszerűségében rejlik, pedig egy csomó okos funkciója van. Könnyen beállítható, nincs más dolgunk, csak az ujjunkat felfelé vagy lefelé mozgatva kijelölni a kívánt időt, rákoppintani és élesíteni azt. A kikapcsoláshoz jobbra vagy balra kell huzigálni az ujjunkat a kijelzőn, de akár meg is rázhatjuk a készüléket. Egyformán jól használható jobb és bal kezeseknek is.
Kapunk hozzá 16 extra ébresztőhangot is, de saját zenéből is válogathatunk, sőt az idő beállítása folytán változik a háttér vagy akár kameraképet is használhatunk. Ráadásul magyarul is elérhető.

Az ára: 1,79 euro

wake2

Wake N Shake Alarm Clock

Talán a legkönyörtelenebb az összes ébresztő közül. Biztos lehetsz benne, hogy nem hallgat el, amíg fel nem kelsz, és mozogni nem kezdesz. Pedig meglepő módon egyáltalán nem hangos és nyomulós. Egyszerűen csak nem hagy békén, amíg ki nem rázod belőle a lelket is, ezzel viszont el is éri, hogy a pulzusod alaposan megemelkedik és felébredsz. Akik füldugóval alszanak, azok is könnyedén észreveszik, ugyanis villogással is nyüstöl, ha úgy állítja be az ember. 24 saját ébresztőhangot kínál.   

Az ára: 2,69 euro

wake3

Wake Alarm Clock

Nem tévesztendő össze az előzővel, noha a nehezen kelőknél akár odáig is elmerészkedik, mint hasonló elnevezésű társa. Itt az elegancia és az egyszerűség találkozik a mozgásérzékeléssel.  Ez alapvetően kíméletesebb ébresztési módokat is kínál a nagyérdeműnek. Négyféleképpen lehet elhallgattatni az egyébként elég idegesítő hangját. Könnyedén ébredőknek a klasszikus érintős módszerrel, de le is lehet pofozni, meg lehet fordítani, vagy lehet rázni, mint a névrokon esetében. Sőt, ezek kombinálására is van lehetőség, ha valaki nehéz eset az ébredés tekintetében. 8 ismétlődő ébresztőhangot és számtalan lehetőséget kínál, amivel személyre szabhatjuk. Sőt, ha valaki iPhone 5 vagy 5s készülékkel használja, akár hangvezérléssel is beállíthatja a kívánt ébresztési időt. Már csak azt nem értem, hogy mitől is intuitív ez az app, ahogy azt az ajánlóban írják.

Az ára: 3,59 euro

http://vimeo.com/65187429

 

wake4

CARROT Alarm

Tökéletes a nehezen ébredőknek, ellenben szívbetegeknek semmiképpen sem ajánlom. Ez ugyanis egy beszélő ébresztőóra és szerintem elég könnyen a frászt hozza az emberre. Női hangon igyekszik rábírni, hogy kimássz az ágyból és mindaddig nagyon kedves is, amíg vissza nem alszol. Akkor ugyanis jön a szedte-vette. Őszintén szólva és ismerve a legtöbb férfi mentalitását, nem vagyok benne biztos, hogy már ébredés után kíváncsiak lennének egy házisárkányra, pláne, ha angolul karattyol. De ki tudja? Poénnak mindenesetre kitűnő. Sokan imádják.

Az ára: 2,69 euro

wake5

TimeTuner Radio Alarm Clock

Nem hagyhatjuk ki a sorból főnökünk kedvenc ébresztőjét sem. No, nem azért, mert kedveskedni akarunk neki, sokkal inkább, mert ez tényleg egy elég jó app. Sokan jobban díjazzák, ha valami éktelen csörömpölés helyett kedvenc zenéjükre, rádióműsorukra, vagy rádió adójukra ébrednek. A TimeTuner pontosan ezt teszi lehetősvé. 30.000 nemzetközi rádióadó közül lehet választani, ráadásul az ébresztő az időzónákhoz is igazodik. Az iPhone-ok esetében pedig vibrálással is képes ébreszteni, ha nem szeretnéd, hogy a család többi tagja is felébredjen.  

Az ára: 0,89 euro

wake6

Elegant Free Alarm Clock (más néven Nanosec)

A nevéből is adódik, hogy egy valóban elegáns ébresztőóráról van szó. Egy minimalista, szép dizájnnal és ezúttal egy analóg órát formázó megjelenéssel, aminek a mutatói körben járnak, sőt beállítani is ezekkel tudjuk a kellő időpontot.  A „free” szócskából szintén a nevében pedig arra a következtetésre juthatunk, hogy anyagi ráfordítás nélkül is hozzájuthatunk, igaz csak bizonyos korlátozásokkal. Természetesen a pro változathoz is letölthető, ha több ébresztőhangot vagy akár egynél több menthető ébresztést szeretnénk. Viszont ezek nélkül is tökéletesen használható.

Az ára: ingyenes

wake7a wake7b

SpeakToSnooze Pro

Kicsit hasonló CARROT-hoz azzal a különbséggel, hogy itt a felhasználó beszél az ébresztőhöz. Illetve az ébresztőóra szóban utasítható arra, hogy hagyjon még békén, vagy akár kapcsoljon ki Hátránya, hogy kizárólag angolul lehet vele szót érteni és, hogy nem túl megfelelő azoknak, akik könnyen visszaalszanak. Az ébresztő elcsendesítésén túl meg lehet kérni az alkalmazást, hogy kapcsoljon fel némi fényt, ha még sötét van, vagy akár meg lehet tőle kérdezni, hogy mennyi az idő, sőt élőszóval is beállítható. Mivel ingyenes appról van szó, így az egyes ébresztésekkel pontok gyűjthetőek, amiket csengőhangokra vagy egyéb érdekes cuccokra lehet beváltani. A türelmetlenek pedig vehetnek is ilyen pontokat maguknak.

Az ára: ingyenes

Így a hétvége közeledtével, ha szerencsétek van, legalább két reggelen nem lesz szükségetek ezekre az újdonságokra, viszont lesz időtök letesztelni őket, hogy hétfőn már könnyebben induljon a nap, különösen a nehezen kelőknek is.

 

 


Kommentek megjelenítése