Újabb retro-futurisztikus termékkel érkezhet az Apple
Visszatérés a gyökerekhez.
Az amerikai cég portáján valami érdekes van alakulóban, ugyanis eddig nem arról voltak híresek, hogy ismételnék magukat, most viszont kezdenek átmenni retróba.
Persze nem mehetünk el a számos újítás mellett sem, legyen itt szó az első 5G-s iPhone-ról, vagy a saját, M1 lapkás Macbook-okról, a cégben még mindig rengeteg potenciál van, és tudnak újat mutatni a nagyérdemű számára. A divat viszont sokszor ismétli magát, trendek jönnek-mennek, majd újra feltűnnek. A retro, különösen napjainkban nagyon is a reneszánszát éli, ezt pedig az Apple is meglovagolni látszik, több termékcsaládon keresztül is.
Mielőtt még bárki bármi rosszra gondolna, ez egyáltalán nem probléma, én személy szerint örülök neki, ha egy gyártó visszahoz egy ikonikus formát, színt, vagy termék típust, ha az megérdemli azt. Az előző év során az Apple legnépszerűbb terméke, az iPhone is áldozatul esett a retrósításnak. Sok pletyka szólt arról, hogy érkezik a retro-futurisztikus iPhone 12, ami az iPhone 5 jellegzetes készülékházát kapja majd, egy kis csiszolgatással persze. A végeredmény pedig nagyon is mutatósra sikeredett, a közönség soraiban is szeretettel üdvözölték a régi formát, ami ha nem is a legpraktikusabb, de annál szebb.
Az ikonikus megjelenés a 2014-es iPhone 6-tal változott meg, ami már lekerekített házzal rendelkezett. Ez egy drasztikus váltás volt az iPhone 5/5S szögletes vonalai után, de a nagyérdeműnek bejött a kevésbé indusztriális, otthonosabb csomagolás. Az iPhone 12-vel pedig a gyártó visszahozta ezt a régi jól bevált receptet, amit megfűszerezett pár újdonsággal, úgy mint a teljes kijelzős OLED megjelenítő, az 5G, az A14-es rendszerchip, és még sorolhatnánk.
A mobil egyébként nem csak dizájn téren nyúlt vissza, ugyanis a cég „újra feltalálta” a MagSafe-et, ezúttal iPhone-okhoz. Szerencsére a történet itt nem áll meg, ugyanis más szegmensekben is mozgolódik a régi dizájn, és pár talán elfeledett, de hasznos funkció is.
Mi következik az iPhone után?
Állítások szerint az új MacBook Pro-val visszahozhatja az Apple a már említett MagSafe töltő portot, illetve sok mást is. Ezek közé tartozhat a HDMI csatlakozó és az SD kártya olvasó bemenet is, ami miatt bizony már 5 éve hullatták a könnyeiket a felhasználók, talán nem hiába.
Szintén ebben az évben búcsúzhat a Touch Bar, ami egy ígéretes fejlesztésnek tűnt, de valahogy mégsem ragadta meg annyira a vásárlók szívét. Szerencsére a butterfly billentyűzetnek már búcsút mondhattunk korábban, ami csupán csak azért létezhetett, hogy pár millimétert spórolhasson az Apple a MacBook vastagságából.
Ez pedig azt jelenti, hogy az amerikai cég most sok téren vissza kell hogy lépjen 2016-ba, amikor ezeket a változásokat eszközölte, és most visszahozza. Természetesen hibázni emberi dolog, és nem lehet egyetlen termék sem tökéletes, viszont ezt el kell ismerni, és visszatérni a helyes útra.
Szerdán felröppent a hír, hogy még egy termék kaphat friss, azonban ismerős retro kinézetet az Apple kínálatában. A sokak által várt iMac dizájn váltás visszahozhatja számunkra a régi szín palettát a G3-as iMac idejéből, 1990-ből. Emellett arról is pletykálnak, hogy a cég egy „Mac Pro minin” dolgozik, ami dizájnelemeket kölcsönözhet majd a G4-es Power Mac-ből. Ez a megjelenés nem volt a legsikeresebb a Mac-ek történetében, azonban mindenképpen egyedinek mondható. Remélhetőleg az Apple most sikeresen el tudja találni a kinézetet, és egy erős kis gépet ad majd ki a szárnyai alól.
Mi okozhatja ezt a váltást?
Erre a kérdésre nem tudhatjuk pontosan a választ, azonban ötleteink vannak bőven. Tim Cook, a cég jelenlegi elnök-vezérigazgatója úgy tűnik, hogy elődjénél sokkal jobban hajlik a gyökerekhez való kötődésre, így nem meglepő a retro vonal.
Szóba jöhetne esetleg még Jony Ive, a dizájn csapat vezetője, Ő azonban 2019-ben elhagyta a vállalatot. Ive minél kisebbre, vékonyabbra próbálta megalkotni a termékeket, a minimalizmus jegyében, és új cégével ugyan még bedolgozik az Apple-nek, nem tartjuk valószínűnek, hogy az Ő keze lenne a retro vonal erősítésében.
Jelenleg, a két leginkább felelős személy ilyen téren Evans Hankey, az Apple első női dizájnért felelős vezetője, és Alan Dye.
Ők nem régóta erősítik a csapatot, így korai lenne következtetéseket levonni, viszont ha a jövő visszahozza a múlt vidám színeit és ikonikus formáit, akkor nem kell sok mindentől tartani. A nosztalgia faktor jól tejel a zene, film és egyéb más iparokban is, miért ne működne az Apple-nél is?
Ti mit gondoltok az Apple új dizájn irányvonaláról, szerintetek átütő siker lesz, vagy lerágott csont? Írjátok meg nekünk kommentben!
Forrás: Cult of Mac
Kapcsolódó tartalom:
- Mac Árak és Vásárlás a HasználtAlmán
- Komoly sikersztori az Apple AirPods
- 10 ezer új ember kezd iPhone-gyártásba