2025 Március・Apple Arcade

Alkalmazások - Játékok   |   2025.03.30 - 14:59   |   Írta: Ca$h   |   164
30. márc 2025 Március・Apple Arcade

Végre összegyűlt egy csomagra való játék.

Skate City NY:

Végre valahára összegyűlt elég játék arra, hogy írjunk nektek egy kis paketta címet. Első állomásunk a Skate City New York. Régen hatalmas nagy divat volt a gördeszka olyan szinten, hogy még a divatot is megreformálta. Ma már csak egy extrém sport a sok közül, rengeteg rajongója van, de a hype az már lejjebb adott a lendületéből. A Tony Hawk sorozatot szerintem senkinek nem kell bemutatni, nem létezik olyan ember aki ne tolta volna legalább egy résszel. Azóta nem nagyon jelentek igazán jó és élvezetes deszkás játékok, szóval örömmel jelentem be nektek, hogy a Skate City az ilyen. A kontroller erőteljesen javallott, bevallom nélküle ki se próbáltam volna, annyira kézreálló és kényelmes az irányítás ami egy ilyen címtől elvárható. Az „A”-val gyorsítunk, a bal joyyal tudjuk a különböző ugrásokat végrehajtani, a bumperekkel jobbra illetve balra pörgünk, a ravaszokkal meg egyensúlyozni tudunk ha éppen az adott trükkben arra van szükség. Minden mást teljesen magától csinál a játék, ha felfedezzük az összes apró mozdulatot és lehetőséget a játékban, egészen döbbenetesen látványos tud lenni, még annak is aki csak nézi a játékot. Karakterünket meglepően alaposan tudjuk customizálni, három játékmód is a rendelkezésünkre fog állni. Illetve azoknak akik nagyon beleszerelmesedtek a játékba, további városok is letölthetőek. Mi kell még? Vágjatok bele ebbe a kilencvenes évekbeli retro kalandba!

Szerintünk: 5/5
Controller támogatás: igen
Orientáció: fekvő

 

Trials of Mana+

Kicsit furcsának tartottam, hogy a Trilas of Mana egy 2020-as játék amikor ránézésre erőteljesen még a JRPG játékok hajnalát idézte fel bennem, kicsit jobban utána olvasva kiderült, hogy az eredeti cím egy 1995-ös Square Enix játék volt, ami egy a sok közül próbálkozás volt arra nézve, hogy kicsit kitörjenek a Final Fantasy véget nem érő fejlesztéséből. Így már teljesen másképpen néztem a játékra és bevallom le is döbbentem milyen jól öregedett, még akkor is ha a felvarrt változat öt évvel ezelőtt készült el. Magával ragadó érdekes története van, több választható karakter közül mazsolázhatunk, akiknek egyenként  más a sztorija és más velük játszani is. Az irányítással megszenvedtem rendesen, mert bár támogatja a kontrollert, de ugye a gombok az eredeti japán változat szerint vannak kiosztva, tehát az elfogadás nem az A, hanem a B és fordítva, ami már önmagában is borzalmasan összezavaró, de ha mindez nem lenne elég akkor még a régi PS2-es gombokat írja ki a játék, ami borzalmasan összezavaró tud lenni azoknak akik pl. azt se tudják mi az a „RS” csak hogy egy példát mondjak. Ezen kívül az angol szinkron valami egészen döbbenetesen pocsék, szóval ha tényleg élvezni szeretnéd a játékot maradj a tapiképernyőnél és válts japán nyelvre angol felirattal, nem fogod megbánni. A cím nagyon jól öregedett még így harminc év után is hozza amit ettől a stílustól el lehet várni, bár nekem már egy kicsit gyerekes volt a hangulata, de ez még nem vesz el az érdemeiből. Ez is olyan játék mint minden más JRPG előtte és utána, kell hozzá vagy 10-15 óra hogy megszeressük a karaktereket, átéljük a motivációikat, átlássuk a világot és ha ez megvan végünk lesz mint a botnak. Örökérvényű élményben lesz részünk, csak eddig el kell jutni és kérdés, hogy ki fog eddig eljutni a mai rohanó világban?

Szerintünk: 4/5
Controller támogatás: igen
Orientáció: fekvő

 

Rodeo Stample:

Volt már hasonlóra pár példa, de az ilyen játékok miatt érdemes előfizetni az Apple Arcade-ra, még akkor is ha eredetileg nem erre a platformra jelent meg, mégis tökéletesen passzol a profilba. Elképesztően egyszerű grafika, egyszerű játékmenet, egyszerű irányítás, mégis egyszerűen zseniális. Főszereplőnk egy rodeós csávó, aki nem volt elég jó ahhoz hogy komolyabb eredményeket érjen el a profi sportban, de ahhoz viszont már igen, hogy különleges állatokat szelídítsen meg, egy speciális, égben lévő állatkertbe. Feladatunk az lesz, hogy minél több állatot befogjunk, kirakjuk őket az állatkerttbe és egyre több és több pénzt keressünk. A játék egyik részében a kertet fogjuk menedzselni a másikban meg rohanni előre és befogni mindenkit akit csak tudunk mindeközben meg küldetéseket és kihívásokat teljesítve, még több pénzt keresve. Egyszerű, nagyszerű, mocskosul élvezetes, ez az Apple Arcade kérem szépen!

Szerintünk: 5/5
Controller támogatás: nem
Orientáció: álló 

 

Pro Tour Golf:

Ezzel a játékkal kapcsolatban több beismernivalóm is van, először is nem szeretem a sport játékokat, aztán nem szeretem a golf játékokat, végül pedig nem szeretem ha egy golf játékban nem látom a játékost, csak a labdát magát mintha valami billiárd játékkal tolnám éppen. Szóval ha mindezeket figyelembe vesszük, akkor nem indult valami jó esélyekkel nálam ez a cím. Ehhez képest meglepően élveztem a játékmenetet, mert csodálatosan szép a grafikája, nagyon jók a hangok, az effektek látványosak és szemtelenül könnyű az irányítása, úgy látszik pont olyan sport retardáltaknak találták ki amilyen én is vagyok. Szóval amondó vagyok tegyetek ti is vele egy próbát mert megéri, kifejezetten jó kikapcsolódás volt még nekem is.

Szerintünk: 4/5
Controller támogatás: igen
Orientáció: álló 

 

My Dear Farm+

 A városi fiatal felnőttnek elege lett a városi hajtásból, a tömegből és a szmogból, hosszú görcsölés után úgy dönt véget vet ennek az egésznek, összeszedi minden pénzét, kilép az állásából és vidékre költözik a papushoz, ahol megtanulja miről szól a vidéki élet, a farm és a kert rendbentartása, a növénytermesztés, állatgondozás. A My Dear Farm egy hihetetlenül aranyos és kedves stílusban megrajzolt zen buddhista játék, egy nehéz nap után leülsz és nyomod vele egy kicsit. Nincsen semmi hajtás, semmi sietség, csak te vagy és a szeretett kis farmod. Ha eddig még egyik ilyen játék se kapott el (Farmville, Hay Day stb.) akkor különösen szerencsésnek mondhatod magad, mert ezt akkor imádni fogod. Ha igen, akkor viszont nem hiszem hogy emiatt ott fogod hagyni vagy újabb farmolásba kezdesz.

Szerintünk: 4/5
Controller támogatás: nem
Orientáció: fekvő 

 

Doodle Jump 2+

Az első részt nem ismertem, annak ellenére hogy nagyon ismerős volt valahonnan a címe, de végre eljött az idő hogy én is tegyek vele egy próbát és nem bántam meg. A Doodle jump egy rendkívül különleges kis játék, ami nagyon egyedi stílusban van megrajzolva, olyan mintha gyerekek két óra között, négyzethálós füzetbe rajzolták volna meg. A játékmenet is nagyon egyszerű, bár idővel azért komoly kihívást is tud jelenteni. Célunk az, hogy Doodle-al - egy kis furcsa lénnyel - minél magasabbra ugráljunk az adott platformokon, amik van hogy eltőrnek alattunk, vagy éppen van rajtuk egy rugó amivel magasabbra juthatunk, vagy éppenséggel mozognak jobbról balra, de néha akad rajtuk egy csúnya gonosz lény is akit Doodle-al könnyedén le tudunk lőni, de kizárólag alulról mert csak felfele tudunk vele lőni. Mindeközben meg csillagokat kell gyűjteni, hogy elérhetővé váljon a következő pálya, esetlegesen egy következő kor, más látványvilággal és tulajdonségokkal. Az egyetlen komoly nehézséget az jelenti a játékban, hogy a képernyő minket követve csak felfele skrollozik, tehát lefele nem és ha éppen úgy ugrunk, hogy nincsen alattunk egy platform sem, akkor bizony lezuhanunk és jön a game over felirat. Vérbeli arcade játék, egyedi stílusban prezentálva, mindenképpen megér egy próbát.

Szerintünk: 4/5
Controller támogatás: igen
Orientáció: álló 

 

Crazy Eights+

Tisztában vagyok vele, hogy a Crazy Eigths korábban, jóval korábban létezett már, mint az Uno, ez is egyike volt a számtalan kártyajátéknak amit francia paklival lehetett játszani, de azóta sok idő eltelt már és itt van nekünk az Uno, amit mindenki ismer, mindenki szeret és sajnos a Crazy8 ideje véget ért. Ehhez képest nem igazán értem hogy miért kellett kijönni ezzel a címmel, ami teljesen ugyanaz mint az Uno, a készítők még azt a segítséget is belerakták nekünk, hogy a különböző jeleknek saját színt csináltak, akárcsak az Unóban. Szóval gyakorlatilag ezzel egy furcsa hibridje lett az Unónak illetve a Crazy Eightsnek, ami még jobban megerősíti azt a gondolatot bennem, hogy semmi értelme nincsen annak hogy megcsinálták ezt a játékot. Simán ki lehetett volna adni mint Uno és a játékmenettel, látvánnyal, effektekkel, zenével bármivel jobbá tenni mint a többi Uno címet. Ennek ellenére egy élvezetes, jópofa játék, csak nem értem minek készült el, de ez legyen az én gondom. 

Szerintünk: 3/5
Controller támogatás: nem
Orientáció: fekvő / álló 

 

Piano Tiles 2+ (A Hónap Játéka):

Volt pár másik esélyes a címre, de végül úgy döntöttem, hogy a Piano Tiles 2 lesz a befutó, ami annyira felpörgette a bennem lévő játékost, hogy még a feleségemnek és kislányomnak is megmutattam és közösen, együtt élveztük ezt a fantasztikus élményt, amit ez a játék nyújtani tud. A koncepció már régi, nem eredeti, de a megvalósítás annál inkább. Zenei ritmusjátékokkal hosszú évtizedek óta játszunk már, kezdve az egyik elsővel a Parappa the Rapperrel PS1-en, vagy ott volt a legendás Guitar Hero, tapiképernyőn meg a híres Tap Tap Revenge. Zenére és ritmusra kellett gombokat nyomogatni, amit felváltott a tapiképernyő, ami gyakorlatilag erre lett kitalálva. A Piano Tilesnak a különlegessége, hogyha figyelünk a lefelé gördülő fekete gombokra és tényleg sorrendben nyomogatjuk őket, akkor konkrétan úgy fog kinézni mintha zongoráznánk. A legdurvább, legkomolyabb műveket tudjuk eljátszani hiba nélkül, hatalmas élményt nyújtva nekünk és látványt azoknak akik figyelnek minket. Pont az futott át az agyamon, hogy milyen jó is lenne, ha a zongorázás is ilyen könnyű lenne, de sajnos nem az. Sebaj emberek itt van nekünk a Piano Tiles 2+, tessék szépen kipróbálni, kicsiknek, nagyoknak, fiúknak és lányoknak, egyedül és társaságban is  mindig hatalmas nagy élmény lesz.  

Szerintünk: 5/5
Controller támogatás: igen
Orientáció: álló 

 

Ennyi fért most ebbe a hónapba, remélem azért tetszett a kis csokrunk, hamarosan újra találkozunk, addig is a játékokat az Appstore-ban található Apple Arcade-re való előfizetés után tudjátok letölteni és kipróbálni. Az első hónap ingyenes, utána havi 4.99$, az éves díj 49.99$.

 

Kapcsolódó tatalom:

>>> A Hónap Játéka: Piano Tiles 2+

>>> Apple Arcade 2025 Január

>>> Apple Arcade 2024 November

>>> Apple Arcade 2024 Szeptember

 


Kommentek megjelenítése