Sdorica・Tesztlabor
A múlt hét sikerén felbuzdulva …
Egy újabb Japán gyöngyszem jött szembe az Appstore-on keresztül, természetesen azonnal lecsaptunk rá, ne menjetek sehova, maradjatok velünk.
A Sdorica rögtön az első pillanattól fogva elvarázsolja az embert, a stílusos bevezető animációval, alatta a jól megszokott minőségi Japán mesélő szól, bevallom elrabolta a szívem, megvettek kilóra. Aztán a start képernyőt figyelve percekig elidőztem még a csodálatos muzsikát hallgatva és éreztem, hogy itt megint valami nagy dolog van készülődőben.
Utána jött a játék, az egyedi grafika, a végtelenségig tartó, soha véget nem érő, szájbarágós tutorialok sokasága (a japánok valahogy imádják ezt, nincs mit tenni) és ekkor már tudtam, hogy a szerelem véget ért. Mert a Sdorica annak ellenére, hogy egy minőségi igencsak jó játék, nem lesz mindenkinek a kedvence, mert sajnos erőteljesen rétegjáték, de ne menjünk most ennyire előre.
Van ugye egy nagyon érdekes és különleges grafikai stílusa, ami olyan mintha papírból kivágott szereplőket mozgatna valaki a háttérből. Érdekes, nekem tetszett, de nem lett a szívem csücske. A játékmenet ugyancsak nagyon eredeti, hiszen adott lesz egy pár fős csapat, akikkel ugye a megszokott módon végig kell hentelni az egész világot. a harc menete pedig a képernyő alján lévő színes pöttyök menedzselésével történik. A színek egy-egy karakterhez tartoznak (a fehér például a gyógyító szokott lenni és így tovább), tekintettel a hősök színére könnyű őket beazonosítani. Embereink teljes mást csinálnak ha csak egy pöttyre nyomunk rá, ahogy akkor is ha kettőt összekötünk, illetve ha négy azonos színű van négyzet alakban, akkor egy átlót húzva a legerősebb képességüket tudjuk használni. Az ebből adódó kombinációk meglepően széles spektrumot mutatnak, az eleinte sutának tűnő harcrendszerbe belemelegedve észre fogjuk venni milyen sok múlik az időzítésen és a mikro menedzsmenten.
Ahogyan az lenni szokott adott lesz számtalan fizetési forma, lehet itt gyúrni mindent, gyűjtögetnivalóból is lesz bőven. Fizetős „vendégek” természetesen előnyben lesznek mint mindig, de ahogyan az a japán játékoknál lenni szokott, a játék nem paytowin, ők valahogy mindig megtalálják a megfelelő egyensúlyt ebben az anyagias világban. A tennivalók, események, küldetések, kihívások tengerében teljesen el lehet veszni, amik egy klánhoz való csatlakozás után csak még bővülni fognak. Ha tetszik a játék biztosan nem fogsz unatkozni, hosszú, tartalmas kampány, érdekes történettel végigkísérve vár majd rád, számtalan más tevékenységgel megfűszerezve.
Jó játék a Sdorica ez nem vitás, de túlságosan egyedi ahhoz, hogy mindenkinek a kedvence legyen, szerintem az emberek véleménye nagyon végletes lesz, vagy nagyon oda leszel érte, vagy pár óra után hidegen fog hagyni. Én sajnos az utóbbi csoportba tartoztam, bántam nagyon, mert ígéretesnek tűnt, nem is tudtam annyit nyomulni vele amennyit szerettem volna, tegyél te is vele egy próbát ki tudja te hova tartozol majd!
Szerintünk: 7/10
A játék ingyenesen letölthető az iTunes áruházból.