Age of Heroes: Conquest・Tesztlabor

Alkalmazások - Játékok   |   2016.11.20 - 13:21   |   Írta: Ca$h   |   2792
20. nov Age of Heroes: Conquest・Tesztlabor

Nehéz idők járnak, a hősök korát éljük.

A teszterek körében van egy olyan eléggé cinikus mondás miszerint, ha találkoztál már egy mobilos akció RPG-vel, akkor már mindent tudsz a stílusról. Nincsen új a nap alatt, megtalálni azt a szükséges pluszt, ami miatt különleges lesz a játékod, szinte lehetetlen. Nem tartom magam túlságosan kritikusnak, úgy érzem mindenért tudok lelkesedni, ami egy kicsikét is jó vagy több a megszokottnál. Ez lehet grafikai, zenei vagy akár játékmenetbeli másság, de az Age of Heroes egyik ilyennel sem rendelkezik. Tisztességes iparosmunka, teljesen középszerű alkotás, ha érdekel, hogy miért, maradj velünk!

Ahogyan az általában lenni szokott, a történet végtelenül sablonos, unalmas, teljességgel jellegtelen, érdekődésünket kb. tíz perc alatt teljesen elveszítjük, ezzel rögtön eltűnik a játékból egy rendkívül fontos elem, amivel tulajdonképpen ki is tudna tűnni a tőmegből, lásd mondjuk az új Ózos akció RPG-t, amit nemrég teszteltünk. A készítők viszont természetesen nagyon erőltetnék ezt a sztori vonalat, amit szerencsére bármikor túl tudunk nyomni, de a szereplőknek olyan sok mondanivalója van, hogy tulajdonképpen másodpercenként nyomogtatjuk túl az eseményeket. Játszunk 2 percetm majd 5 percen keresztül csak túlnyomunk – enyhe túlzással persze.

Aztán ott lesz a játékmenet, ami tökéletesen követi a jól megszokott elvárásokat. Egyszerre három karaktert tudunk irányítani, mindegyiknek lesz négy különleges támadása, amiből először csak kettő érhető el. Ezeket sem tudjuk bármikor használni, hiszen mindegyiknek van egy pár körös lehűlési (cooldown) ideje. Itt is meglesz persze az elementális kőpapírolló ötszög, szerencsére minden egyes ellenfél feje felett ott lesz egy plusz jel (magasabb sebzés), vagy pedig egy mínusz (kevesebb sebzés), ami segít minket abban, hogy tudjuk mikor, kivel és kit érdemes támadni. A csatázások általában több körön keresztül szoktak zajlani, embereinknek meg csak egy életerő csíkja van, szóval csak okosan azokkal a támadásokkal.

Rengeteg hős közül válogathatunk, akiket viszont csak és kizárólag megidézni tudunk. Ehhez természetesen bődületesen sok aranyra lesz szükségünk, aminek a megszerzésére két megoldás létezik. Vagy grindolunk ezerrel és megkockáztatjuk azt, hogy a játékot idő előtt megunjuk, vagy pedig természetesen valódi pénzért veszünk aranyat és felgyorsítjuk az eseményeket. Egyébként az alap karakterekkel is eléggé sokáig el tudunk jutni a történetben, ezzel nem lesz túl sok bajunk, de ha már multiplayerre vágyunk, akkor lehet a falhoz fogjuk vágni a  telefonunkat, mert már az első meccseknél is olyan nehéz fizetős ellenfeleket dob ki nekünk a gép.

Ahogyan az lenni szokott párosban szép az élet, egyedül olyan magányos az ember, de még szebb, ha nem csak ketten vagyunk, hanem jó sokan. Jelen esetben, ha csatlakozunk egy céhhez (guild), megismerkedünk más emberekkel és együtt megyünk csatározni egy jó kis Raid kíséretében. Itt senki se számítson World of Warcraftes vagy éppenséggel Destiny-s mélységekre, egyszerűen csak többen fognak ellenünk jönni, minden szinte ugyanaz marad. Szóval, attól félek ez sem egy olyan opció, ami miatt hosszabb időre lekötnének minket.

Az a probléma, hogy bármennyire is erőlködöm, nem tudok több dologról írni neked kedves olvasó, mert ezzel ki is fújt minden, amit ebben a játékban csinálni lehet. A grafikája kicsit olyan rajzfilmes, képregényes stílus, de semmi olyan különleges, amivel meg lehetne fogni az egyszeri júzert. Ugyanez mondható el a muzsikáról is, ami kellemes, dallamos, de túlságosan monoton és ismétlődő ahhoz, hogy komolyabban felfigyeljen rá az ember. Az Age of Heroes nem tartalmaz semmi olyan különleges, egyedi dolgot, ami miatt hosszabb időre le tudna kötni minket. Ha valami csoda folytán, éppen semmi hasonló játékkal nem nyomulsz, az is lehet, hogy jól elleszel vele pár napig, maximum egy hétig, de csodára senki se számítson. Teljes mértékig középszerű játék, nélkülözve mindenféle egyediséget, de igazából rossznak sem nevezném. Kipróbálni érdemes, de megváltani a világot sajnos nem fogja.

Szerintünk: 5/10

 

A játék ingyenesen letölthető az iTunes áruházból.


Kommentek megjelenítése