Az agresszív Samsung üzleti modell
A Samsung és az Apple vezeti a mobilos piacot. Olyannyira, hogy a Canaccord Genuity legfrissebb kutatása alapján 109 százalékot zsebelnek be a mobilos piac profitjaiból. Ez a furcsa szám a konkurens gyártók veszteségeit beleszámítva született.
Annyira megoszlik köztük a verseny, hogy a becsült adatok szerint ebből az Apple 56, a Samsung 53 százalékot produkál.
Egyik konkurens gyártó esetében sem tapasztaltak olyan ijesztő hozzáállást az üzlethez mint a Samsung esetében. Az utóbbi időben sok eset került a nyilvánosságra amiből egyértelműen látszik hogy a cég csalással, lopással vagy hazugságokkal reklámozza a termékeit.
Persze ilyen sztorikat az Apple fan körökben napi szinten hallani, mindenki arra a gyártóra esküszik amit napi szinten használ és megkedvelt. A Samsung készülékekkel nincs gond, sőt kifejezetten szeretem az Androidot, és az Apple is követett el korábban csúnya dolgokat, viszont most úgy néz ki kicsit fordult a helyzet.
A héten láthattuk ahogy a Samsung ügyvédjei beismertek 13 készülékükben felmerülő problémát ami megsértett Apple védjegyeket. Ami az érdekes a helyzetben, hogy már nem arról folynak a viták hogy loptak-e vagy sem, hanem hogy pontosan mennyi kártérítést kell fizetniük. Ők valahol 52 millió dollár környékére, az Apple pedig 379 millióra becsüli a kárt. Sajnos akárhogy is lesz, ez a trend valószínű fennmarad, legalábbis addig biztos ameddig megéri valamelyik gyártónak másolni a perek ellenére is.
Még a nyár végén olvashattunk érdekességeket arról, hogy a Taiwani versenyhivatal keményen megbüntette a Samsungot a különböző szakmai fórumok spamelése miatt. Nehéz az ilyen helyzetet megállapítani, mivel a valóságban is sok felhasználó imádja a készülékeit a mobilos oldalakon, de ezekben az esetekben hiteles bizonyítékokkal jártak el.
A Note 2 megjelenésekor a Benchmark adatok meghamisításával került a középpontba a gyártó. Valószínű az ilyen hírek is jól generálják a nézettséget, de ettől függetlenül ciki, ha a processzor nem hozza a valós elvárásokat, pedig az Androidos készülékeknél a CPU sokkal fontosabb választási szempont mint az iPhonenál.
Itt meg kell jegyezni, hogy ezt a fajta csalást otthon is tudták tesztelni a felhasználók, mivel adott Benchmark programoknál működött csak túlpörgetve a proci, így tagadhatatlan volt a helyzet, mégis ennél az esetnél próbálta eltusolni az ügyet a Samsung.
Mindenesetre nem kell félteni a céget, sikerült elérni ezekkel az eszközökkel egy olyan felhasználói bázist akiket az ilyen esetek sem zavarnak, és tény, hogy egyik gyártó sem játszik mindig fair módon, egyszerűen azt kell eldönteni épp kivel szeretnénk átveretni magunkat.
Kapcsolódó cikk: Csak az Apple és a Samsung keres a mobilokon