Robbanás előtt az okosórák nem létező piaca

Tech Hírek   |   2013.11.03 - 05:01   |   Írta: H.A   |   685

Egymást taposva szivárogtatják ki és jelentik be a mobilgyártó cégek, hogy okosórán dolgoznak, senki nem akar lemaradni a több milliárd dolláros piacról. Egyelőre még csak tapogatóznak, hogy mit is tudjanak az órák, és még nem mutatták be azt, amelyik meg tudja hódítani a még nem is létező piacot.

Nem lehet úgy okosórákról beszélgetni, hogy ne jusson eszünkbe Dick Tracy karórája, amellyel először csak telefonálni, később már videotelefonálni is lehetett. A telefonos változat 1946-ban jelent meg a képregényekben, míg a képet is továbbító modell 1964-től látható a híres detektív csuklóján.

5048872 04bc1838bafd9771699ebfaf2376524b wm

 

A koncepció tehát nem új, mégis olyan érzésünk van, mintha az elmúlt egy évben találták volna fel ezt a csuklóra erősíthető, kijelzős órát. Mostanában nem múlik el hét, hogy ne jelentené be valamely cég, de legalábbis ne pletykálják róla, hogy okosórán dolgozik. M indegyik komoly gyártó fejleszt valamilyen csuklóra erősíthető, hordható számítógépet. Több milliárd dolláros potenciális piacról van szó, senki nem akar kimaradni a következő évek legnagyobb üzletéből.

Évtizedes álom

Bár sokan azt gondolják, hogy ez még csak a jövő terméke, néhány cég már egy ideje piacon van saját okosórájával. A Microsoft pedig 2003-ban már bemutatott egy okostelefont a CESelektronikai kiállításon. A SPOT (Smart Personal Object Technology) koncepciója az volt, hogy ezt mindenféle elektronikai eszközzel össze lehet kötni. Ezt 2004–2008 között gyártották, de nem igazán terjedt el.

Még távolabbra nézve a múltban, az okosórák történetével foglalkozó összeállításokban a nyolcvanas évek elején piacra dobott Pulsar digitális órát tartják a legelsőnek. Ezt követte aSeiko néhány megoldása, amelyeknél már a kábeles szinkronizáció is jelen volt.

A teljes cikk ITT olvasható. 


Kommentek megjelenítése