10 nagy újítás a Mountain Lionban amit ki kell próbálni
Mac felhasználók millió töltötték le az új OS X-et és töltik le folyamatosan.
Ha nyomonkövettétek a híreket az elmúlt hónapokban nagyjából ismerhetitek az új funkciókat.
Nem mondom hogy annyi újítást tartalmaz hogy nem élhetünk a frissítés nélkül, de érdemes kipróbálni.
Mellékesen megjegyzem hogy nekem az otthoni wifihálózattal problémák voltak a frissítés után, de tavaly is volt hasonló eset és ezt hamar javítja az Apple, szóval bizonyosodjunk meg hogy van kábeles net is otthon, vagy át kell állítani a routert.
Mindenesetre, nem csalódtam az új rendszerben, eddig nagyon gyorsnak érzem, és ebben a cikkben összegeztük a legérdekesebb újításokat.
1. Értesítési központ
A Mountain Lion folytatja a Lion alapelvét, miszerint az iOS hasznos funkcióit átveszik az asztali gépekbe is. Az összegzett értesítések hasznosak lehetnek, minél több szociális tevékenységet folytatunk.
2. Twitter integráció
Szintén egy iOS-ben már használt rendszer, és ne aggódjunk, ősszel jön a Facebook is.
3. Emlékeztetők
Az emlékeztetőket egy nagyon elegáns alkalmazásba bújtatta az Apple, és ezek autómatikusan szinkronizálva lesznek az iOS eszközeinkel.
4. Jegyzetek
A másik fő szempont az új OS X-nél az iCloud széleskörübb kihasználása, az új Jegyzet alkalmazás is erre példa a szinkronizációval.
5. Üzenetek
Végre itt az iMessage az asztali gépünkre is, vagyis az Apple eszközeinkel így könnyedén, és internethozzáféréssel ingyenesen kommunikálhatunk a többi Apple cuccal rendelkező ismerőseinkel.
6. Diktálás
Sajnos ez magyarul még nem elérhető, de ha épp angolul akarunk mondjuk egy emailt írni és jó a kiejtésünk ez segíthet lerövidíteni a munkát.
7. AirPlay kiterjesztés
Az egyik legvagányabb funkció ami sajnos csak a 2011 utáni Mac gépekben elérhető. Ezáltal képesek leszünk az Apple TV eszközünkre kiterjeszti a monitorunk képet, és ez több szempontból is hasznos lehet.
8. Felhő alapú dokumentumok
A dokumentumtárolás és szinkronizálás egy jóval könnyebb folyamat lett az új rendszerben. Szinte az összes Apple szoftverrel készített dokumentumainkat tárolhatjuk az iCloudban, és az arra képes eszközökkel szinkronizálhatjuk.
9. Power Nap
A Power Nap segítségével az alvó állapotú Mac eszközünk fogadni tudja az adatokat, így ha elindítjuk már kézhet is kaptuk az üzeneteket és a frissítéseket.
10. Szexi új dokk
Egy kis apróság, de nekem nagyon bejött, az új dokk.