Sokat vár az Apple az első hajlékony kijelzős mobiljától
Minden jel arra mutat, hogy a rengeteget késett iPhone Fold igen ütős lesz.
Időről időre felröppennek olyan pletykák, melyek szerint az Apple a közeljövőben piacra fogja dobni első szétnyitható készülékét, erre azonban mind a mai napig nem került sor. Egyes források szerint az első hajlékony kijelzős almás termék legkorábban 2026-ban láthat napvilágot, és teljesen fel fogja forgatni a szektort.
Az Apple-nél egyébként már jó ideje zajlik a hajlékony kijelzős mobilok és tabletek fejlesztése. Már 2020 őszén arról szóltak a híradások, hogy az Apple flexibilis kijelző prototípusokat rendelt a Samsungtól, aztán pedig arról is hallani lehetett, hogy hasonló képernyőket szállított az Apple-nek az LG Display is.
Tűzhöz közeli források szerint a várhatóan iPhone Fold néven támadó első flexibilis almás készülék 2026 vége felé tűnhet fel a színen, és az Apple igen komoly reményeket fűz a sikeréhez. Míg korábban azzal számolt a vállalat, hogy jövőre 6-8 millió ilyen telefont fog eladni, addig most már abban bízik, hogy legalább 8-10 milliót dob belőle piacra.
2027 is igen ígéretesnek tűnik, ugyanis míg korábban 10-15 millió hajlékony kijelzős készülék eladását tervezte az Apple, addig most már azzal számol, hogy két év múlva 20-25 millió ilyen telefont fog forgalomba hozni.
Szakértők szerint az elkövetkezendő időkben minden magára valamit is adó mobilgyártónak ki kell adnia legalább egy-két flexibilis kialakítású okostelefont. E tekintetben a Samsung és a Huawei komoly előnyre tett szert, ugyanis ez a dél-koreai és kínai gyártó már 2019 elején előrukkolt első ilyen jellegű fejlesztéseivel.
Az említett cégek első hajlékony kijelzős mobiljai ugyan még hemzsegtek a hibáktól és ráadásul méregdrágák is voltak, azonban az azóta kijött továbbfejlesztett modellek már sokkal jobban sikerült és kicsit olcsóbb termékek. A Samsung által idén nyáron piacra dobott Galaxy Z Fold7 és Galaxy Z Flip7 esetében már viszonylag kevés kompromisszumot kell kötniük a vásárlóknak.
Utóbbi készülékek viszont még mindig igen drágák, jelentősen többe kerülnek, mint a hagyományos kialakítású készülékek. A Galaxy Z Fold7 magyarországi alapára 880 ezer forint, a csúcsmodellért pedig nem kevesebb, mint 1 millió 50 ezer forintot kérnek el. A kompakt Galaxy Z Flip7 ennél némileg olcsóbb, kiviteltől függően 500-550 ezer forintba kerül, a szerényebb tudású Galaxy Z Flip7 FE pedig 400-440 ezer forinton nyit.
A legfrissebb pletykák arról szólnak, hogy a hajlékony kijelzős mobilok után hasonló kialakítású tabletekkel is elő fog rukkolni az Apple. A szétnyitható iPad előreláthatólag 2028-ban fog debütálni, és az első évben mintegy 0,5-1 millió darabot értékesítenek majd belőle.
Egy biztos, az Apple legközelebb szeptember 9-én, jövő hét kedden tart termékbemutató rendezvényt. Várhatóan ekkor debütál a kompakt iPhone 17, a szupervékony iPhone 17 Air, az ütős iPhone 17 Pro és a mindent bele kategóriás iPhone 17 Pro Max.
Kapcsolódó cikkek:
- Az iPhone-ok pörgetik fel a mobilpiacot
- Itt a kamerás mobilok új bajnoka
- Rendesen megkavarják az új iPhone-ok bemutatóit