B&W Zeppelin Wireless: legjobb a kategóriájában

A T3.com tesztjében a legjobbnak bizonyult vezetéknélküli Airplay, Spotify és Bluetooth hangszóró.
Nem éppen olcsó játékszer, de ennyi pénzért hozza is a tőle elvárhatót. A Bowers & Wilkins első Zeppelinje tulajdonképpen megteremtette a prémium "iEszköz dokkoló" kategóriáját. Árkategóriájában legendává vált, és mondhatni a gyártó cég neve is e termék miatt vált ismertté. Nos, most visszatért megújulva a Zeppelin és a tesztek alapján jobb mint valaha.
Ezen a 499 fontos (nálunk 220 ezer forint) kis csodán a legszembetűnőbb változtatás a dokk eltűnése az cuccos elejéről. Mostantól a csatlakoztatást csak AirPlay, Spotify Connect (Wifi és ethernet egyaránt játszik) és Apt-X Bluetooth segítségével oldhatjuk meg. Az eredmény egy letisztult, morcos tekintetű kütyü, ami az arcodba nyomja, hogy "én egy rohadt drága hi-fi berendezés vagyok."
Vannak itt nekünk nagyon egyszerű és szintén letisztult hangerő és léptető gombok, ezeken kívül minden más iTunes vag Spotify szoftveres megoldásán keresztül zajlik - legyen az mobil vagy asztali változat. De használhatjuk a B&W saját appját vagy az Apt-X Bluetooth audiot. Összességében, a Zeppelin egy sokkal hívogatóbb, minőségibb külsejű vezetéknélküli hangszóró, mint mondjuk a Naim Mu-so.
A Zeppelin belseje is nagyrészt újra lett faragva, amolyan "a csavarok ugyanazok maradtak, de most már máshol vannak" módon. Nagyszerűen épít a B&W csapata a prémium hangszórók tervezésében szerezett tapasztalatukra. Már csak emiatt is tudnak olyan költői audiofil zagyvaságokat leírni a sajtóanyagukban, hogy az csak na. Szerintem azt most fölösleges is lenne ide, inkább nézzük mit is jelent a PR szöveg laikus nyelvre fordítva. Tulajdonképpen a 150 wattos (4x25W közepes egység és az 50W mélynyomó) Zeppelin Wireless egy okos mixe a klasszikus hangfalnak, ötvözve csúcs számítástechnikával a háttérben és dizájner külsővel.
Minden bemenetnél alkalmazzák a mintavételi frekvencia erősítését egy 192kHz/24bit DAC átalakítóval és a Zeppelin saját digitális jelfeldolgozójával (DSP), amit nemes egyszerűséggel "kétszer erősebb, mint a Zeppelin Air" szlogennel reklámoz a cég. Mindegy, hogy milyen a hangerő, a hangzás a lehető legjobb lesz.
Na de hogy is hangzik ez előben? Jól, sőt nagyon jól. A t3 teszterét első hallásra teljesen lenyűgözte, talán most először érzett olyat, hogy "ez most igazi zene és nem csak egy hi-fi".
Az előző Zeppelinek is remekül bántak mindenféle hanggal, akárcsak a szóbanforgó Wireless, de ez esetben sikerült még egy csipetnyi pluszt hozzátenni. Az EDM basszusok igazán felpezsdítik a véredet, a sztereó elválasztás tulajdonképpen tökéletes, ami jól mutatja, hogy a B&W milyen jól tervezte meg az egész egységet. Fontos kihangsúlyozni, hogy a tesztben Spotify Connectet használtak, ami minden csak nem éppen egy audiofil forrás. Gyakorlatilag sikerült a szarból várat építeni a Zeppelin Wirelessnek.
Akadékoskodhatunk ugyan a DLNA és a HD audio támogatás hiánya miatt, de a Spotify Connect, Bluetooth és AirPlay támogatás ki fog szolgálni minden potenciális vásárlót. Ha belegondolunk a 900 fontos (kb. négyszáz ezer forint) kategóriát képviselő Naim Mu-so sikerébe, a Zeppelin Wireless a maga árával igazi sláger lehet.
Forrás: t3.com