War Friends・Tesztlabor

Alkalmazások - Játékok   |   2017.03.06 - 11:41   |   Írta: Ca$h   |   2375
06. márc War Friends・Tesztlabor

A barátod igazi arcát háborúban ismerheted meg...

Azt mondják, az ember igaz barátait a bajban ismerheti meg. Lehet-e annál nagyobb baj mint, amikor háborús övezetben az életért megy a harc, amikor a puszta túlélés a tét? Az egyetlen reménységed már csak a haverokban, a bajtársakban lehet. Szerencsére a War Friends-ben nem ilyen komoly a helyzet, sőt, igazából pont az ellenkezője ennek, hiszen nagyon nem veszi komolyan magát a játék.

Kezdjük az egészet rögtön azzal, hogy embereinknek olyan hatalmas feje van, hogy a teljes testméretük kb. kétharmadát a fejük teszi ki. Ennek köszönhetően az egész játéknak van egy teljesen egyedi, röhejesen vicces feelingje, ami miatt már instant jó kedvünk lesz csak attól, hogy nyomulunk vele.

A War Friends egy akció lövölde, megspékelve egy kis taktikai stratégiázással, amibe sikerült még némi kártyázást is belepréselni. Az egész játék egy szimpla párbajra épül, egyik oldalon vagyunk mi, a másikon meg az ellenfelünk. A modern fegyverek elleni védelmünk csupán pár földbeszúrt taktikai pajzs lesz, amik ha túl sok lövést kapnak szétrobbannak, de bizonyos idő után szerencsére újratermelődnek. A mi feladatunk az lesz, hogy ellenfelünk páncélzatát a minimumra csökkentve bevigyük a halálos utolsó lövést.

A kihelyezett pajzsokon kívül mindkét oldalon lesznek harcostársak (War Friends), akik segíteni fognak minket a csatában. Ezeket négy csoportba lehet osztani, lesznek a támadók, a védekezők, a robbantósok és persze a mechanikai egységek, olyanok mint drón, helikopter vagy éppenséggel a legerősebb egység a tank. A segítőket osztályokba helyezik (tier), amiket akkor fogunk tudni elérni, ha a megfelelő szintre fejlődtünk. Illetve magukat az egységeket is tudjuk fejleszteni egyenként és egy bizonyos szint után már osztályt is tudunk velük lépni, aminek köszönhetően speciális képességekre fognak szert tenni. A machine gunos emberünk például killek után dobatja nekünk a segélyládákat (supply drop), a gránátos rövidíteni tudja a gránát robbanási idejét, vagy a mesterlövésznek a kritikus sebzését tudjuk növelni. Érdemes tehát folyamatosan fejleszteni és léptetni az embereinket, mert bizony nem egyszer ők fogják megnyerni nekünk a csatát.

A segítőkön kívül természetesen lesznek fegyverek is, nem kis számban. Az elsődleges fegyverek csoportjába tartoznak az Assault, SMG, LMG és egyéb pusztító fegyók. A másodlagos csoportban lesznek a sniper puskák és a shotgunok, majd természetesen lesznek a robbantós fegyverek a gránátoktól kezdve egészen az RPG-ig, végül pedig, de nem utolsó sorban, ha nem marad más, ott lesz még az oldalfegyver is. Csoportonként vagy féltucatnyi fegyó közül lehet válogatni, amiket egy része szintlépéssel lesz elérhető, másrészt pedig anyagi ráköltéssel tudjuk őket megvenni, illetve természetesen szintet léptetni is.

A csaták végső segítői – amikor már tényleg nem marad más megoldás – a háborús kártyák lesznek, ezeket vagy pénzért tudunk vásárolni, vagy pedig reklámokat nézegetve osztogatja nekünk a játék. Ezekből is három erősségűvel fogunk találkozni, lesznek a bronz, az ezüst és az arany kártyák. Tudásban és képességben rendkívül nagy választékban jelentkeznek, illetve arra is lehetőségünk lesz, hogy a laborban három megegyező erősségűből egy darab erősebbet csináljunk – tehát három bronzból lesz egy random ezüst, és így tovább. Saját tapasztalat szerint azt tanácsolnám mindenkinek, hogy ne olvasztgassuk a kártyákat, mert a bronzok is nagyon jók tudnak lenni, és bizony, ha csak az aranyokban bízunk, hamar ki fogunk fogyni a kártyákból és ott állunk majd „pucéran”.

A War Frinends egyik talán legfontosabb része a klánhoz való csatlakozás lesz. A klántagoktól fogunk kapni Buddy (haver) kártyákat, ami azt jelenti, hogy a saját karakteréből bárki tud naponta akár többször is ilyen segítő kártyát csinálni, amit bármikor bevethetünk – de sajnos csak egyszer –  a csata során. A haverok jóval erősebbek, mint egy alap segítő és sokszor ők fognak kihúzni minket a csávából. A összesített pontszámok alapján minden szezon végén értékes jutalom üti a markunkat, érdemes tehát hajtani, és minél magasabb ligába kerülni a klánunkkal. De vigyázat, mert a magas liga tapasztaltabb ellenfelekkel fog járni, tehát ha túl hamar jutunk túl magasra, könnyen beletörhet a bicskánk olyan ellenfelekbe, akik jóval tapasztaltabbak nálunk.

Mint azt gondolom, mindenki látja a War Friends egy nagyon aranyos kis játék, mégis igencsak komoly mélységekkel rendelkezik, jóval több időre szól pár óránál. Lehet akár heteket, hónapokat is el fogunk tölteni vele, ha éppenséggel elkap minket a gépszíj. A fizetős tartalom miatt viszont sajnos a „pay to win” kategóriába tartozik, tehát egy bizonyos szinttől már sajnos nem sok esélyünk lesz nyerni, főleg ha ingyen akarunk továbbra is játszani. Ez sajnos sokat elvesz az élvezeti értékéből, de ettől függetlenül kipróbálni mindenképpen érdemes!

Szerintünk: 7/10

A játék ingyenesen letölthető az iTunes áruházból.

MentésMentés


Kommentek megjelenítése