War Commander: Rogue Assault・Tesztlabor

Alkalmazások - Játékok   |   2017.01.22 - 18:46   |   Írta: Ca$h   |   10688
22. jan War Commander: Rogue Assault・Tesztlabor

A Rogue Assault megújította a biztos receptet, lássuk mekkora sikerrel!

Több olyan dolog is van, amiben a War Commander: Rogue Assault forradalmi. Olyan dolgok, amiket idáig senki nem mert beletenni a játékába, mert ezzel kockára tenné a mikrotranzakciók által befolyó biztos jövedelmet. Kezdjük rögtön azzal, hogy a Rogue Assaultban nincsen sem építési, sem pedig fejlesztési idő, minden azonnal elkészül pár másodperc alatt. Mondanom sem kell, hogy hatalmas nagy feeling így játszani manapság, pont mint régen a hőskorszakban, monjduk egy Command&Conquerben. Van még egy másik fontos dolog is, mégpedig, hogy végre irányítani tudjuk az egységeinket, együtt egy csapatban és külön-külön is. Mindezek tekintetében a Rogue Assault nagyon ígéretes címnek tűnt, lássuk hát miért lett mégiscsak egy kapufa a sok közül. Ahhoz, hogy megértsük, miért nem lett az igazi a játék, menjünk szépen végig a fontosabb dolgokon.

Védelem:

Mint minden valós idejük stratégiában, itt is nagyon fontos szerep jut a bázisra, építkezésre, fejlesztésekre és persze a védelemre. Ahhoz, hogy hatékonyak tudjunk lenni ebben a játékban, hátra kell hagynunk minden eddigi tapasztalatunkat, és meg kell tanulnunk másképp gondolkodni. Az első és legfontosabb dolog, amit meg kell értenünk, hogy ebben a játékban nem az lesz a célunk, hogy megvédjük a nyersanyagunkat és a tároló épületeket. Itt az lesz a feladatunk, hogy a védelmi tornyokat védjük meg. Itt is lesznek csillagok és százalékos kimutatás, hogy hol állunk éppen egy bázis elpusztításában, sőt még részleges nyersanyag kimutatás is lesz, hogy mennyit sikerült megszerezni a csata során, de és itt jön egy hatalmas nagy de... Csak és kizárólag, akkor nyerünk és kapunk meg mindent, ha 100%-ra leradíroztuk a bázist. De akkor minek vannak csillagok, és minek van százalékos kimutatás és részeredmény, nem tudni! Ettől a pillanattól fogva érthető már, hogy mindegy mit, hova teszük, a védelmi épületek lesznek a legfontosabbak. A legjobb módszer, ha minél hamarabb építünk egy erőművet (Power Plant), hogy tudjunk készíteni transzformátort (Transformer) ennek segítségével a védelmi tornyaink gyorsabban tudnak majd lőni. Ezt helyezzük el középre, köré rakjuk a tornyokat, amiket védjünk be aknákkal, majd köréjük, vagy pedig plusz alakban, rakjuk le a barikádokat! Mindezek köré meg szorjuk szét az épületeinket, amik egy picit le fogják lassítani majd a támadókat. A képen alul lehet látni, mi az ideális védelem. Fontos még tudni, hogy a gyalogos, illetve járműkészítő épületekbe is lehet rakni egységeket, amik védik majd a bázisunkat.

Támadás:

A seregünk felépítése és összetétele nagyon fontos lesz egy-egy csatánál. Lesz belőle bőven és az sem mindegy, hogy éppen kinek, vagy minek megyünk neki. A játék úgy lett felépítve, hogy kevésfajta nyersanyag van, de mindegyiknek nagyon fontos szerepe lesz. Olajat csak a bázisunkban lévő fúrók tudnak termelni fájdalmas lassúsággal, illetve a kampány küldikben is kaphatunk egy keveset. Az olaj nagyon fontos lesz, mert ezzel tudjuk megjavítani az egységeinket, érdekes módon az embereket is – mik ezek androidok, vagy mi? Szóval, mint az látható, nem kell mindig újragyártani a seregünket, elég csak megszerelni őket. Az olaj hamar el tud fogyni, ha nem tudjuk helyrepofozni az egységeinket, már meg is állt a játék és fél napokat várhatunk, míg fel tudjuk tölteni a készleteket. Vagy természetesen a pénzért vásárolható aranyért minden megkapható. Szóval, ekkor fogunk rájönni arra, hogy mindegy az, hogy minden azonnal elkészül és pikk pakk megvan minden épület, fejlesztés és jármű, ha sosem lesz rá elég nyersanyagunk, hogy megvegyük vagy megjavítsuk őket. Ki van ez találva, kérem szépen, és bizony nagyon, de nagyon frusztráló tud lenni. Szóval, egy támadás során figyeljünk arra, hogy az ellenfélnek milyen aknái vannak, mennyire fejlettek a tornyai és, hogy érdemes-e nekimenni. Ugyanis egy jól felépített védelem pillanatok alatt ledarálja kedvenc seregünket, ha nem figyelünk oda eléggé. Beletelt egy kis időbe, míg rájöttem, de a legjobb fémfarmolási módszer, ha folyamatosan a dinamikus küldetésekre hajazunk, olyanokra mint "lőjünk szét x darab x épületet", ha megvan az épület már ki is léphetünk a csatából – surrender –, ha teljesítettük a küldit megkapjuk érte a jutalmat és már jön is a következő küldi, és így tovább. Fél óra leforgása alatt maxira tele tudjuk pakolni a fémraktárainkat, és már mehet is az építkezés. Éppen ezért frusztráló, hogy olajat csak ilyen nehezen tudunk szerezni.

WarZone:

A Háborús Zóna egy nagyon érdekes és egyedi része a játéknak, amit tízes játékos szint után tudunk elérni, amikor is hármasra gyúrjuk a főépületet és megépítjük a Global Operations épületünket. Ennek köszönhetően ki tudunk menni a nagy térképre, ahol számtalan elérhető régió van Európától kezdve Észak-Afrikáig. A régiót kiválasztva jön az a pont, amikor a bázisunkat bárhol lerakva farmolni tudunk. Az már a játék elején ki fog derülni, hogy az egységek fejlesztése különböző kártyákon keresztül fog történni, minden egységnek vannak névre szóló kártyái, és vannak általános kártyák, olyanok mint mondjuk gyalogság, vagy tankok. Illetve, lesznek ugyancsak egységre kiszabott felszerelési kártyák is, a gyalogságnak ilyen lesz a HD-PE gyalogsági golyóálló mellény, ami az életét növeli minimálisan az egységeknek. Ilyen kártyákat fogunk kapni minden megnyert PvP csata után, illetve itt a warzone-ban is rengeteg olyan hely lesz, ahol ezeket a kártyákat farmolni lehet. Ezenkívül arra is lehetőségünk lesz, hogy ritka nyersanyagokat bányásszunk, olajat természetesen nem fogunk tudni miért is tudnánk. Ez a része a játéknak nagyon kockázatos, ha egyedül akarunk nekivágni, ugyanis alighogy leraktuk a bázisunkat, látni fogjuk, hogy körülöttünk kismillió játékos van még, akik csak arra lesnek, mikor tudnak minket ledarálni, látják a számot a nevünk előtt, és már támadnak is. Jobb esetben előbb még le tudjuk tenni az előrehelyezett bázis állásainkat (FOB), amiket békén hagynak és lefarmolják azt az 1-1,5 órát, amekkora az élettartamuk, rosszabb esetben azt is ledarálják. Lesznek egyébként védelmi, támadó és, ahogyan korábban írtam, bányászó bázisok is. Ha bekerülünk egy klánba, akkor a hatszögletű (hexagon) méretű mezőknek köszönhetően a tesók gyönyörű szépen be tudnak védeni egy-egy nagyobb mezőt, de sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy a klánok halottak, nem igazán beszélnek egymással, csak mindenki szólóban tolja, kerülik a kontaktot. A játék még nagyon új, gondolom idővel ez változni fog, de most még nagyon nehéz boldogulni a háborús övezetben.

Mint ahogyan azt gondolom, már láthatjátok, a játékban rengeteg potenciál van, csodaszép a grafikája, jók az ötletek, de valahogy egy kicsit átgondolatlannak tartom az egész koncepciót, mert egyértelműen az lett volna a cél, hogy szembemenjenek a jelenlegi piaccal és szakítva a jól bevált receptekkel szinte mindennek az ellenkezőjét akarták megvalósítani. Az irányítható egységek nagyon jók lennének, ha éppenséggel nem lenne a mesterséges intelligenciájuk olyan pocsék, katasztrófális és ostoba, hogy inkább hagyja az ember őket maguktól harcolni. Vegyük alapul mondjuk a barikádokat! Ez egy olyan fal, amit a védelmi tornyok, vagy bármi elé oda lehet helyezni, hogy némi védelmet nyújtsanak. Eleinte nem értettem, hogy ennek mi értelme van, milyen védelmet tud ez nyújtani, aztán hamar rájöttem a turpisságra. Ugyanis az egységek AI-ja úgy van megírva, hogy valahogy minden körülmények között ezeket lövik először, és majd csak utána azt, ami mögötte van. Hiába irányítjuk őket, kerüljük ki szépen, ők csakazért is ezeket fogják lőni, éppen ezért a legjobb módszer ha kijelölve az összes egységet, először szétkapjuk a barikádokat, majd a transzformereket, és csak utána megyünk neki a tornyoknak, amik végre szabadon lesznek ahhoz, hogy darálni tudjuk őket. 

A War Commander: Rogue Assault nagyjából olyan egy év múlva egy nagyon jó játék lesz. Ha megéli egyáltalán azt az egy évet, mert sok olyan frusztráló dolog van benne, ami miatt az emberek lehet hamar megválnak tőle, és máshol költik el a pénzüket. Jelenlegi állapotában olyan, mint egy játék, ami még a bétatesztelés állapotában lett hagyva. Sok-sok frissítésre és javításra lesz szükség, remélem nagy jövő vár még rá, de most csak egy közepesen jó osztályzatot kaphat tőlem. Kár érte… De azért kipróbálni mindenképpen érdemes, sosem lehet tudni kinek hogyan jön be. 

Szerintünk: 6/10

 

A játék ingyenesen letölthető az iTunes áruházból.

MentésMentés


Kommentek megjelenítése