Skylanders: Battlecast・Tesztlabor

Alkalmazások - Játékok   |   2016.07.24 - 10:09   |   Írta: Ca$h   |   2683
24. júl Skylanders: Battlecast・Tesztlabor

Skylander + kártyajáték? Na, ebből tutira csak jó sülhet ki!

A Magic the Gathering által elhíresült kártyajátékok a Blizzardos Hearthstone-nal jutottak el igazán a csúcsra, a digitális világon belül, természetesen. Előtte is voltak már próbálkozások dögivel, fel sem lehetne sorolni mennyien. Köztük persze a Magic-nek is van évről évre megjelenő saját konzolos játéka. De mint minden esetben, csak a Blizzard volt képes kitalálni valami újat, amivel reformálta ezt a stílust. Vajon mi történik, ha mindezt keverjük a Skylanders fantasztikus világával?

Ha valaki esetlegesen nem tudná a Skylanders egy konzolos multiplatformon elhíresült, ügyességi akciójáték, melynek a legérdekesebb vonatkozása a gyűjtögetésben rejlik. A sorozat rajongói a valódi életben is összegyűjthetik Skylanders világának hőseit, számtalan ilyen hős van, több tucat természetesen. Ráadásul minden egyes résszel egyre több típus jött a képbe, a mai napokban egy Skylanders gyűjtőnek több száz figurája is összegyűlhetett. Ezek a figurák viszont nem csak dísznek valók, hanem funkciójuk is van. Minden egyes játékhoz venni lehet egy portált, amit hozzákötünk a konzolhoz, erre a portálra rárakva kedvenc figuránkat az életrekel a játékon belül. Magyarul, csak akkor tudunk egy-egy játékot maximálisan teljesíteni, minden ajtót kinyitni, minden pályát megcsinálni, ha rendelkezünk az éppen szükséges Skylanders hőssel.

Ez a fajta gyűjtögetés tökéletesen passzol a kártyajátékok világával, hiszen ott is az a lényeg, hogy minden egyes vásárolt booster csomagban van egy ritka lap, ami sokkal erősebb, mint a többi. A cél természetesen az lenne, hogy minden vagyonunkat erre költsük. Illetve az igazán fanatikus játékosok még klubokba is járnak, ahol vagy valódi pénzért (néha vagyonkokért) vásárolhatnak számukra fontos lapokat, vagy éppenséggel cserélhetnek is olyanokkal, akik erre hajlandóak. A Skylanders Battlecast azt a zseniális megoldást választotta, hogy a megvásárolt kártyákkal nem csak a valódi életben tudunk játszani, hanem kedvenc kártyalapjainkat beszkennelve a telefon vagy tablet kameráján keresztül, magán a játékon belül is használhatjuk azt.

Az már megint egy másik kérdés, hogy maga a játék vajon képes-e olyan hihetetlenül komplex, összetett, leírhatatlan játékélményt nyújtani, mint mondjuk egy Magic mindennek az atyja, vagy éppenséggel egy Hearthstone, ami egyszerűségével, fantasztikus látványával és atmoszférájával varázsolta el a fél világot. Sajnos azt kell, hogy mondjam, hiába a remek szkennelgetős ötlet, a Battlecast csak egy középszerű játék, azon belül is a hamar felejtős kategória. Természetesen magával hozta a Skylanders világának egyedi humorát és szerethetőségét. A hősök jópofák, egyenként is hatalmas egyéniségek. Aki még sosem találkozott ezekkel a lényekkel azoknak lehet kicsit fura lesz ez a világ, talán pont ezen van a hangsúly, hogy ha megjelenik egy sorozaton belül egy új rész, annak önállóan is képesnek kéne lennie elvarázsolnia a nagyérdeműt. Az olyan embereket, akik még sosem találkoztak a franchise-zal. A Battlecast erre nem igazán képes, egy Hearthstone rajongót vagy olyat, aki találkozott már ilyen típusú játékkal percek alatt untatni fog. Egy Magic rajongóról nem is beszélve, pedig lehet éppenséggel szívesen elkalandozna néha más vizekre is.

A Battlecast rendszere és alapjai, mint minden ilyen játéknak, nagyon egyszerűek. Jelen esetünkben nem egy varázsló lesz bizonyos számú életerővel, hanem egy, vagy akár több Skylanderünk is lesz a játékon belül, akiknek saját életereje és támadási ereje van. A játék elején csupán egy varázskristállyal fogunk indulni, ez azt jelenti hogy csak olyan lapokat tudunk megjátszani amiknek a száma egyes. A játék körökre van osztva, minden egyes kör végén sorsolnak nekünk kristályokat, ami vagy 0 vagy +1 vagy akár +2 is lehet. Minden egyes kör elején kapni fogunk plusz egy kártyalapot a paklinkba. A cél természetesen az lenne, hogy minél előbb végezzünk az ellenséges csapat szörnyetegeivel, lehetőleg úgy, hogy egyik hősünket se üssék ki a csata során. A sima támadó, illetve gyógyító lapokon kívül, lesznek olyanok, amik különleges tárgyakkal, fegyverekkel ruházzák fel hősünket, egyedi képességekkel megjutalmazva őket, illetve lesznek varázstárgyak is, amik minden körben kifejtik a  negatív vagy pozitív hatásukat. Szerencsére kifejezetten ezekre kiélezett kontrázó lapok is lesznek, de például könnyen lehet, hogy az egész meccs alatt egy ilyennel sem fogunk találkozni. Szóval az a játékos fog nyerni, akinek több ilyen lap van a paklijában. Lesznek olyan kártyalapok is, amik kifejezetten csak az aktuális hőssel használhatóak, ezek általában nagyon erősek szoktak lenni.

Külön érdekessége a játéknak, hogy a kártyalapokat erősíteni is lehet, szintet lehet velük lépni, ezt a véres verejtékkel megszerzett aranyérmékkel tudjuk megtenni. Viszont bevallom semmilyen szinten nem éreztem erősebbnek azokat a hősöket, akikkel szintet léptem, biztosan velem volt a baj, talán mélyebben bele kellett volna ásni magam a témába. Ha költekezésről van szó, akkor a Skylanders a legnagyobb bajnok. Gondoljunk csak a figurákra, amikkel lehúzzák a gyerekek szerencsétlen szüleit! Mondjuk még mindig jobb, mintha drogra vagy alkoholra költenék a pénzt. Itt is egyrészt vehetjük a booster csomagokat a valóságban, a játékon belül is, illetve feltöthetjük aranykészletünket is némi ráköltéssel. Szóval, van mire költeni rendesen. A játékban természetesen van egy tisztességes és hosszú kampány számtalan szigettel, egyenként nyolc küldetéssel megpakolva, illetve ott lesz a több játékos üzemmód is online csatákkal, illetve a barátainkkal is megküzhdetünk, ha akarunk.

Valahogy úgy éreztem, hogy ellentétben a konzolos játékokkal, ahol simán lehetett játszani a kezdő csomaggal is anélkül, hogy vagyonokat költöttünk volna a figurákra. Ennél a játéknál ezt nem éreztem, a célja egy zárt közösség kiépítése, rengeteg gyűjtögetéssel és költekezéssel megspékelve, gyorsan kiszűri azokat az embereket, akiket annyira nem mozgatja meg a dolog, vagy korból, érdeklődési irányultásgból adódóan, vagy éppenséggel anyagi korlátok miatt. Tehát a játék nem élvezhető mindenki vagy bárki számára, éppen ebből kifolyólag rétegjáték és azon belül sem tartozik a legjobbak közé. Véleményem szerint egy középszerű cucc, ha költekezni akarunk ott van a Magic a valóságban, vagy ott van a Hearthstone, amit hibátlanul lehet játszani a telefonunkon is, akár mindenféle extra ráköltés nélkül. Úgy gondolom, több energiát kellett volna fektetni egy új konzolos játékba, a kártyaiparba betörés nem lett valami sikeres.

Szerintünk: 6/10

 

A játék ingyenesen letölthető az iTunes áruházból.

MentésMentés


Kommentek megjelenítése