Minden amit az Apple Intelligence-ről tudniod kell - 1. rész

Apple Hírek   |   2024.12.22 - 11:11   |   Írta: Hidasi Ákos   |   54
22. dec Minden amit az Apple Intelligence-ről tudniod kell - 1. rész

Ezt te is tudni akarod.

Az Apple idei legfontosabb szoftveres újítása határozpttan a generatív mesterséges intelligencia, melyet minden iPhone 15 Pro vagy újabb telefon, illetve bármelyik M1 vagy M1-nél újabb chippel rendelkező iPad vagy Mac segítségével próbálhatsz ki. Viszont nem mindenki van maradéktalanul megelégedve az Apple MI újításával, ráadásul a cégen eleve is hatalmas volt a nyomás, tekintve hogy a versenytársakhoz képest nagyon komolyan lemaradva adták ki a saját mesterséges intelligencia változatukat. 

 

Ebben a cikkben összeszedtünk mindent, amit az Apple Intelligence-ről tudni kell.


 

Az Apple Intelligence, az Apple saját fejlesztésű generatív mesterséges intelligenciájának neve újabb lépést tesz előre a fent említett specifikációjú készülékek felhasználói élményének növelésében. Az idei frissítések olyan izgalmas Apple Intelligence funkciókat tartalmaznak, mint a GenMoji, az Image Playground és a ChatGPT integráció a Sirihez.

 

Az Apple először csak egy maroknyi Apple Intelligence funkciót adott ki, például az AI által javasolt, dokumentumokban vagy e-mailekben felbukkanó íróeszközöket, fotóeszközöket, köztük a kép nem kívánt részeit eltávolító Clean Up-ot, valamint számos Siri-változást. A Siri legszembetűnőbb változásai közé tartozik a természetesebb hangzásra tervezett új hang, a beszélgetések kontextusának megértésére való képesség, a kijelző körüli új, világító keret, amikor a Siri fut, és a képernyő alján lévő új dupla koppintás gesztus a Sirihez való gépeléshez.

 

Az iOS 18.2 fejlesztői béta azonban még több funkciót tartalmazott, köztük az iPhone 16 és 16 Pro vizuális intelligenciáját, amely az új Kamera vezérlőgomb segítségével keresést indít el arra vonatkozóan, amire a kamera mutat -- hasonlóan a Google Lenshez.

 

Az Apple mesterséges intelligenciájával kapcsolatos hype azóta növekszik, amióta az Apple Intelligence ellopta a show-t a júniusi WWDC keynote során, és egy nagy lépést tett előre a szeptember eleji It's Glowtime eseményen, amely bemutatta az iPhone 16 termékcsaládot. Bár a generatív AI-maraton első néhány lépésénél járunk még biztosan, az Apple Intelligence hivatalos megjelenése azt bizonyítja, hogy az Apple elkötelezett az új technológia iránt, és hogy biztos benne, hogy az javíthatja telefonjait és számítógépeit.

Az Apple Intelligence nem korlátozódik csak az iPhone-ra, és az Apple több operációs rendszerében iselérhető. 

 

Bár az Apple AI-funkciók némelyike valóban hasznosnak hangzik, a csak bizonyos iPhone-okra, iPadekre és Macekre (iPhone 15 Pro vagy újabb modellek, valamint az M-sorozatú chipekkel rendelkező Macek és iPadek) történő korlátozott bevezetés azt jelenti, hogy nem mindenki tudja használni őket. 

 

Hol elérhető az Apple Intelligence?

Az induláskor csak az Egyesült Államokban volt elérhető. Konkrétan az Apple azt mondja, hogy az Apple Intelligence kompatibilis iPhone, iPad vagy Mac modelleken fog működni, ha a Siri és a készülék nyelve amerikai angolra van állítva. További nyelvek támogatása 2025-ben érkezik.

 

Az Apple Intelligence a ChatGPT-t használja?

Nem. Az Apple Intelligence az eszközön (iPhone, iPad vagy Mac) és az Apple szilíciummal működő szerverein fut a felhőben, amelyet az Apple Private Cloud Compute-nak nevez. A felkérésektől és kérdésektől függ, hogy az Apple Intelligence feldolgozása az eszközön vagy a felhőben történik. Az Apple Intelligence nem ChatGPT, és nem is az OpenAI jól ismert szolgáltatásán fut.

 

Az Apple Intelligence azonban támogatja a kiegészítő, harmadik féltől származó AI-szolgáltatásokat, amelyek közül elsőként a ChatGPT-t jelentették be. A ChatGPT elérése az iOS 18.2, az iPadOS 18.2 és a MacOS Sequoia 15.2 Siri és íróeszközökbe integrálódik, így az Apple-eszközök tulajdonosai az eszközök közötti ugrálás nélkül férhetnek hozzá.

 

Milyen eszközökkel rendelkezik majd hosszabb távon az Apple Intelligence?

Az Apple Intelligence képességei három kategóriába sorolhatók: írás, képek és Siri. Az íróeszközök mindenhol elérhetőek lesznek, ahol írsz. Az Apple Intelligence képes lesz lektorálni a szöveget, újraírni a különböző verziókat a hangnem és a megfogalmazás beállításával, és egy érintéssel összefoglalni a kiválasztott szöveget.

 

A képi eszközök képesek lesznek eredeti képeket készíteni az új Image Playground alkalmazásban található súgások alapján. Az Apple Intelligence által támogatott Image Wand segítségével egy durva vázlatból olyan kapcsolódó képet varázsolhatsz majd, amely kiegészíti a jegyzeteidet. Emellett az Apple Intelligence segítségével egyéni és egyedi Genmojikat is létrehozhatsz majd közvetlenül a billentyűzetedről. Az Apple szerint még arra is lesz lehetőséged, hogy válassz valakit a Fotók könyvtáradból, és hozz létre egy olyan Genmojit, amely úgy néz ki, mint ő.


 

Az Apple Intelligence-cel óriási átalakítást kap a Siri. 

 

A Siri új dizájnt kap, gazdagabb lesz a nyelvi megértés, és diktálás helyett írni is lehet majd Sirinek. Siri hangja és válasza természetesebbnek és társalgási hangzásúnak fognak tűnni. Az Apple Intelligence révén a Siri ismeri a személyes kontextust, és képes lesz több alkalmazásban és több alkalmazáson keresztül is cselekedni, valamint termékismeretet nyújt az eszközök funkcióiról és beállításairól. Az Apple szerint a Siri képes lesz úgy segíteni, mint eddig még soha.

 

Mennyibe kerül az Apple Intelligence?

Az Apple nem számít fel díjat az Apple Intelligence-ért, és nem is jelentett be erre vonatkozó terveket.

Forrás: CNET

Kapcsolódó cikkek:




Kommentek megjelenítése